Arzu Çağlan’dan mayıs ayı astroloji yorumlarınız:

 

KOÇ

koc

Sevgili Koç, siz gösterişi sevmezsiniz. Hatta bu burcun üyesi insanlar genelde sadelikleri ile meşhurdur ama bu ay sizi bahar mı çarptı ne! Para kazanmak, iddialı alışverişler, yeni yatırım kaynakları, borsa vs derken çevrenizi yeni ilgi alanlarınızla şaşırtabilirsiniz. Ekonomi, para, faiz gibi bankacıların ve politikacıların çok sevdikleri şu sözcükler, Mayıs ayına sizin için damgasını vuran sözcükler olacak. Bu ay ortası zam istemek veya bir iş için pazarlık yapmak için de yılın ideal zamanı.

Bunun nedenlerine bakacak olursak, güzel bir yeni ay ve sizi hep değişikliğe iten Uranus etkisi var. Ancak Mayıs ayı içinde tam 5 gezegen Retro yapıyor, bunlardan biri de yönetici gezegeniniz Mars. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında Mars gerilemesi size hukuksal ve devletle ilgili bir konuda kayıplar yaşatabilir. Sınavlarda baskı yaratabilir. Aşırı sabırsız, çocuksu bir inat içinde olabilir. Saçma tavırlar gösterebilirsiniz. Arkadaşlarla küslükler olabilir.

Neyse ki, bu ay para konusunda şanslısınız. Bu ayın 6’sında oluşan Yeni Ay, size yeni gelir kaynağı getirebilir. Maaşa zam, ek bir ödenek, ek bir iş, bir kiralama, aklınıza tüm ihtimalleri getirin bakalım. Eğer, para ile ilgili girişimleriniz de var ise, 6-7’sinden sonraki özellikle beş gün adım atmak için çok doğru bir zaman olur.

Ancak, bu ayın sonunda 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Çünkü, bu ayın sonunda 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizin 9.evinize düşüyor. Eğer bir yurtdışı tatili düşlüyorsanız, sorunlar çıkabilir. Evle ilgili gelişmeler yüzünden tatil planlarınızı ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Yüksek eğitim, sınavlar, turizm, siyaset, hukuk gibi konularda çalışıyorsanız, işlerinizle ilgili problemler veya Mayıs ayının son haftasında size aşırı yük birikmesi olabilir. Dolunay etkisi ile kendinizi yıpranmış, hasta hissedebilir, yolculuk ve toplantılarınızı ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Veya, yukarıda saydığım alanlarda üzerinde çalıştığınız bir konu, mesela üniversite teziniz, bir turizm blogunuz gibi girişimleriniz var ise, son noktayı koymak ve artık topluma sunmak için de Mayıs ayının son haftası size şanslı gelecektir

5 Mayıs gecesi olacak Hıdırellez, bize baharın coşkusunu ve sevincini, kıştan çıkışı müjdeleyen harika bir gündür. Ancak, siz o gün özellikle konuştuklarınıza dikkat edin, bir pot kırabilirsiniz. Bu ayın ilk on gününde de sırlarınızı korumaya özen gösterin. Cep telefonu, günceniz, bilgisayarınız, özel fotoğraflarınız, aklınıza ne gelirse sıkı korumaya alın. Çünkü, eğer sırlarınız veya gizli bir ilişkiniz, var ise ortaya çıkma potansiyeli yüksek. Yine bu dolunay size, zorlayıcı bir değişim, bir bitiş de yaşatabilir. Eğer bu ilk on gün içinde hayatınızdan çıkan bir aşk veya bir iş olursa, bilin ki bu kesin bir ayrılıktır. Asla geri dönmeyecektir. Zaten burcunuzda dolaşan ve sizin isyankar ve idealist yanınızı perçinleyen Uranüs yüzünden, aşırı tepkiler verme eğiliminiz var. Koç burcu, kendini çok çılgın diye tanımlar ama onun çılgınlığı asla kendi tanımladığı gibi değildir. Ani tepkileri hızlı unutursunuz sevgili Koç. Ancak, güçlü bir frenleme ve bir isteğinizin gerçekleşmemesi konusunda, yaşınız ne olursa olsun, küçük bir çocuk gibi ortalığı ayağa kaldırabilirsiniz. İşte bu ayın, son  günlerinde sizi böyle bir gerginlik bekliyor.

Ama bu arada, eğer kendinizi şımartmak, biraz fiziksel bakıma almak, biraz tatil, derseniz o zaman ayın 6-15 tarihleri arası ideal. Ayın geri kalan kısmı, biraz karışık olacağı için, pek uygun şartlar karşınıza çıkmayabilir. Mars retrosu sizi gergin yapacağı için, stres atma, rahatlama için ister bir pasta kursuna yazılın, isterseniz her sabah yürüyün. Ancak rutine sıkışıp kalırsanız bu size yakın çevrenizle kavga ve yalnızlık getirir.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

Bu ayın önemli bir astrolojik hareketi de, meşhur Merkür retrosu… 28 Nisan tarihinde, Boğa burcunda başlayan gerileme, bu aya damgasını vuracak. Artık, herkes öğrendi. Merkür retrosu, teknoloji, ulaşım, uçak seferleri, bilgisayarlar, internet gibi konularda, aksama ve sorun çıkartır. Ancak, bir de iyi etkisi vardır. Geçmiş aylardan kapanmamış veya sürünceme de kalmış konuları yeniden gündeme getirir ama bu kez kesin sonucu görürsünüz. Yani, eski veya yarım projeleri revize etmek için harika bir zamandır Merkür retrosu, sakın bu fırsatı kaçırmayın.

 

 

BOĞA

boga3

Sevgili Boğa, Mayıs sizin hep tazelendiğiniz ve kendinizi iyi hissettiğiniz, bir aydır ama bu Mayıs biraz farklı olacak. Ayın büyük bölümünde, biraz yorgun ve miskin olabilirsiniz. Çok şeyi değiştirmek ve başarmak isteyip, hepsine yetişemiyorum diye dert etmeniz de mümkün. Şimdi, bir bakalım, neden böyle oluyor?

Mayıs ayı içinde tam 5 gezegen Retro yapıyor, bunlardan biri de Mars. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında Mars gerilemesi size nafaka, tazminat, krediler gibi parayla ilgili bir konuda kayıplar yaşatabilir. Cinsel hayatınızda baskı yaratabilir. Gizli ilişkileriniz varsa yakalanma durumu olabilir. Kindar bir sevgili yeniden ortaya çıkabilir!

6  Mayıs, sizin tam tepenizde doğan Yeni bir ay ile biraz olsun, geçtiğimiz ayların stresini alacak. Boğa burcunda 16 derecede olacak bu yeni ay, çok büyük etkileşimlere gebe değil ama yine de size bir bahar enerjisi getirecektir. Eğer, bu yeni  girdiğimiz tarihten beri, kendinize maddi ve manevi, doğru hedefler koyduysanız, ilk meyvelerini bu tarihten sonra toplamaya başlayacaksınız. Çok çalıştınız, yeni bir kitap mı yazdınız, bu tarihten sonra yayınlayın. Çevreniz, sizdeki değişimi bu kez keyifle kucaklayacak. 5 Mayıs gecesi, bizim için Hıdırellez gibi önemli bir güne de denk düşüyor. O günü, bir pozitif ruh hali içinde, maneviyat içinde ve sakin bir ortamda geçirmenizi öneririm.

Bu ay Güneş sizin burcunuzda ilerken kararlı, değişimci ve çalışkan bir ruh hali içinde olacaksınız. Bu etki ile hem duygusal hayatınızda, hem de çevrenizde değişimler olacaktır, çünkü siz bunu içten içe istiyor ve şartları yaratıyordunuz. İçinizde, kıştan kalma bir konuyla ilgili huzursuzluk, kaygı, sıkıntı gibi duygularınız varsa azalacaktır.

Öte yandan bu ayın sonunda 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Bu dolunay, 4.evinize düşüyor. Yani, ev ve aile hayatınızın üzerinde ay parlayacak. Eğer, bu hafta sonu ev ve aile hayatınızda, diplomatik, yumuşak ve anlayışlı bir tavır sergilemezseniz, çok büyük gerilim yaşayabilir. Kavgalar, küslükler içinde kalabilirsiniz.

Ayın ikinci haftasında, Mars size büyük bir ihtiras ve maddi hesaplaşma, pahalı bir şeye sahip olma arzusu verecek ama engeller çıkabilir. Bir arkadaşınızın aldığı yazlık evi almak, yeni bir televizyon gibi biraz da kıskançlık duygusu ile hareket edip, yüksek harcamalar yapabilir, kendinizi gereksiz maddi riskler içine atabilirsiniz. Aman dikkat, çünkü planlar bozulabilir. Para konusunda pek şanslı bir dönem de değilsiniz. Bu açının tek şanslı yanı, bekar ve çapkın Boğa’lar için oluşuyor. Özellikle ayın 23’ünden sonra cinsel bir elektrik ile başlayan hızlı bir ilişkinin içine girebilirsiniz. Evli Boğa’lar için de bir çapkınlık rüzgarı esiyor, aman şeytan kulağına kurşun!

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

Bu ayın önemli bir astrolojik hareketi de, meşhur Merkür retrosu… 28 Nisan tarihinde, sizin burcunda başlayan gerileme, 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda son bulacak. Merkür retrosu, teknoloji, ulaşım, uçak seferleri, bilgisayarlar, internet gibi konularda, aksama ve sorun çıkartır. Ancak, bir de iyi etkisi vardır. Geçmiş aylardan kapanmamış veya sürünceme de kalmış konuları yeniden gündeme getirir ama bu kez kesin sonucu görürsünüz. Yani, eski veya yarım projeleri revize etmek için harika bir zamandır Merkür retrosu, sakın bu fırsatı kaçırmayın. Yeni ilişki pek getirmez ama olan beraberlikleri de şöyle bir sallar. O nedenle, retro zamanı eşiniz veya sevgilinizi ihmal etmeyin.

 

 

İKİZLER

ikizler

Sevgili İkizler, bu ay hayatınız aşk kıpırtıları ve melodram arasında gidip gelebilir. Ha, nasıl yani derseniz, açıklayayım. Zira, hem kimselerin bilmediği iç dünyanızda, gizli kararlar alıp, bir çok değişime karar vereceksiniz. Hem de ilişkileriniz 2016 için önemli bir ivme kazanacak. Artık evlenme zamanı geldi demeniz mümkün. Ancak özgürlüğüne düşkün bir burç olarak artık bunlar evlenir denilen uzun soluklu sevgilinizden de ayrılmanız mümkün. O nedenle bu Mayıs ayı sizin için çok önemli bir ay olacak. Belki iş ortağınıza, belki patronunuza, haklı olduğunuz halde, kendinizi ifade edemeyebilirsiniz.

Mayıs ayı içinde tam 5 gezegen Retro yapıyor, bunlardan biri de Mars. Mars gerilemesi size evliliğinizle ilgili bir konuda problem yaşatabilir. Ortaklarınızla iş hayatınızda baskı yaratabilir. Ortaklarınızdan birinin sizden gizli imzalar attığını duyabilirsiniz. Gizli ilişkileriniz varsa yakalanma durumu olabilir. Evliliğinizde aniden bir sorun belirip, sizi evden uzaklaştırabilir.

Ayrıca hani derler ya yetmezmiş gibi, bu ayın başında 6 Mayıs günü Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay size biraz daha duygusal hesaplaşma ve yeni arayışlar hevesi yaşatabilir. Çünkü, sizin 12.evinizde olan bu Yeni Ay, hayata karşı bilinçaltı tepkileriniz, ruhsal durumunuz ve kendi kendinize verdiğiniz değerleri bir testten geçiriyor. Depresif, kendini yargılayan, acıların çocuğu bir ruh hali içindeyseniz, eyvah. Bu Yeni Ay, sizi iyice değişime zorlayacaktır. Ancak, eğer iç dünyanızı besleyen, araştıran, meditasyon, edebiyat, sanat gibi konularda gibi kendinize zaman ayıran bir yapınız var ise yeni ve daha güzel bir dönemi işaret ediyor.

Ayın son haftasına doğru ise güçlü bir dolunay bir çok burç gibi sizi de etkileyecek ama en çok etkileyeceklerinden biri sizsiniz. 21 Mayıs günü, Yay burcunda oluşacak olan Dolunay, sizin evlilik ve ortaklık evinize düşüyor. Yani, öncelikle devam eden iş ortaklıkları için artık bir karar alınıyor. Bu hafta, ya yola onlarla devam edeceksiniz yada yalnız başına uçan kartal olacaksınız. Bu süreç sizi oldukça yıpratmış olabilir ancak ne kadar zor olsa da, sonuçları uzun vadede sizin için hayırlı olacak. Yine, evlilik ile ilgili konularda da eğer sorunlar var ise, bir boşanma kararı alınabilir. Ancak, her dolunay beklenmeyeni getirdiği için, umudunuzu kestiğiniz anda, yeniden bir mutlu ikinci şans da karşınıza çıkabilir. Hayatınızda var olan sevgilinize evlenme teklif etmek için  de, güzel bir haftaya giriyoruz. Ancak, devam eden Merkür retrosu nedeniyle, mesela onun ailesinden gelecek haberlere dikkat edin, bazıları yalan veya eksik olabilir.

Öte yandan, ayın ortalarına doğru ( 13-21 Mayıs arasında ) ilişkilerinize özellikle dikkat edin. Ancak, eğer sıkıldığınız bir ilişkiniz var ise, bu tarihler arasında kesin kararı siz vereceksiniz gibi duruyor. Eğer, bitirmek istediğiniz bir ilişki var ise bitirebilir veya özlediğiniz bir eski aşkınız var ise dönmek için bahaneler aramaya başlayabilirsiniz.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

18’inden sonra atacağınız her yeni adım, için ise duble kontrol yapmanız gerekecek. Bu bir seyahat de olabilir, kuzeninizle açmayı planladığınız dükkan işi bile olabilir, belediyeden izin almayı unutmuş olabilirsiniz! Çünkü, meşhur Merkür retrosu Nisan ayının 28’inde Boğa burcunda başladı  ve 22 Mayıs tarihinde sizin burcunuzda bitecek. Yurt dışı seyahatlerinizi mümkünse erteleyin, böyle bir seçenek yoksa otel, bilet, araç kiralama gibi servisleri dikkatle inceleyin, işi şansa bırakmayın. Para transferleri, bilgisayar güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni bir cihaz almak, yeni bir sistem yüklemek gibi konular riskli olacaktır. Merkür retrosunun en güzel yanı, geçmişte yarım kalmış iş teklifi ve eski sevgilileri geri getirir. Ama bu kez sonucu netleştirir. Bu fırsatı değerlendirin sevgili İkizler.

 

YENGEÇ

yengec2

Sevgili Yengeç, siz bu ay sosyal hayatınızda bir yıldız gibi parlıyorsunuz. Eski arkadaşlarınız yeniden gelebilir veya siz onlara bir sürpriz yapabilirsiniz. Yine çok sayıda davet, toplantı, buluşma yemeğine katılabilirsiniz. Şimdiden kıyafetlerinizi hazır edin. Ancak bu koşturma sırasında, belki yardımcınız işten çıkıp sizi evde bir toplantı  öncesi tek başına bırakacak belki de, siz gezmekten üşütüp bahar nezlesi olacaksınız. Ay sonuna doğru dinlenmeye de önem verin ve günlük hayatınızda riskli şeylere kalkışmayın.

Öncelikle, ayın hemen başında güzel ve sevgi dolu bir yeni ay yaşayacaksınız.

Bu ayın, 6’sında oluşacak Yeni Ay sizin arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi aydınlatıyor. Bu tarihten sonra size çok iyi gelecek yeni bir arkadaş edinebilir veya yeni bir ortama davet edilebilirsiniz. Popülerliğiniz zirvede olacak yani! Eğer sinema, müzik, medya gibi alanlarda, kalabalıklara hitap eden bir işiniz var ise süper. Sizin için kendinizi ve fikirlerinizi, işinizi onlara sunmak için harika bir zaman dilimi. Eğer, yardım dernekleri gibi kurumlarda çalışıyorsanız da çalışmalarınızın duygusal sonuçlarını alıp, moralinizi düzeltip, işinize yeniden sıkı sıkı sarılabilirsiniz.

5 Mayıs, bizim kültürümüzde Hıdırellez gibi önemli bir güne denk düştüğü için, bir yanda sokaklarda ve bahçelerde arkadaşlarınızla çok eğlenecekmişsiniz gibi duruyor.

17 Nisan’dan itibaren gerileyen Mars, iş hayatınıza zor bir etki getiriyor. Aylardır çalıştınız, uykusuz kaldınız, zihniniz de yorgun. Bu ay birden bire hem kendinizi fiziksel olarak yorgun, hatta hasta hissedebilirsiniz. Daha da tehlikelisi, neden ve niçin bu kadar çalışıyorum, para da yetmiyor  diye kendinizi suçlamaya ve işinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bu ayın 20’sine doğru bu etki kendisini iyice hissettirecek. Güzelleşen havaların da etkisi ile, işi bırakma fikrine saplanabilirsiniz.

Çünkü, bu ayın sonunda 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Zira  bu dolunay sizin  iş ve sorumluluklar evinize denk düşüyor.  Yani, günlük hayatınızda hep yaptığınız bir rutininizden vazgeçmeniz gerekebilir. Mesela, çok sevdiğiniz ve sık sık gittiğiniz bir sinema birden kapanabilir. Sağlığınızla ilgili belirsiz bir durum varsa, bu hafta tahlil sonuçları gelir veya doktor sizi çağırır. Sağlığınıza özellikle dikkat edin, dolunay öncesi bir kaç gün riskli sporlardan, aşırı alkolden veya uykusuz kalmaktan kaçının. Kazalar yaşayabilirsiniz. Öte yandan, günlük işlerinizde, iş akışınızda, günlük ödemelerinizde sorunlar olabilir, ayın son haftasını gergin geçirebilirsiniz.

Merkür retrosu Nisan 28’inde Boğa burcunda başladı ve  gerileme, 22 Mayıs  tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Her burç gibi sizde yurt dışı seyahatlerinizi mümkünse erteleyin, böyle bir seçenek yoksa otel, bilet, araç kiralama gibi servisleri dikkatle inceleyin, işi şansa bırakmayın. Para transferleri, bilgisayar güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni bir televizyon almak, şirketinize yeni bir yazılım programı kurdurmak gibi konular riskli olacaktır. En azından, çok emin olmadığınız iş ve alışverişleri bekletin.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

Geçmişte tanıdığınız bir kişi ki, bu da bir gönül ilişkisini işaret ediyor bu Merkür retrosunda, size biraz sıkıntı verebilir. Yeniden ortaya çıkıp, sizden taleplerde bulunabilir. Mayıs ayının son haftası, daha fazla yalnız kalmak isteyebilir, bir de dolunay etkisi ile çıkan pürüzler yüzünden çok buluşmak isteseniz de, sevgilinizle bir türlü buluşamayabilirsiniz.

 

ASLAN

aslan1

Bu ay, nazarlık takmadan dolaşmayın sevgili Aslan… İş, kariyer, başarı haneniz parlıyor. Bir yarışmaya mı girdiniz siz kazanırsınız, bir sınava mı gireceksiniz içiniz rahat olsun. Üstelik aşk hayatım çok renksiz diyorsanız, işte müjde geliyor. Belki bir eski sevgiliye dönüş ( malum Merkür de retroda ) belki bir yeni başlangıç, hızlı bir elektrik yada var olan ilişkinizde bir fırtına; ayın sonuna doğru hiç canınız sıkılmayacak bu kesin! Sizi sevenler, takip edenler, gücünüze ve havalı tarzınıza hayran olanların sayısı da giderek artıyor. Belki, bu ay resmi bir terfi olmasa bile patronunuz, size gelecek kariyeriniz için güzel bir ip ucu verecek. Aslan burcu için Mayıs, güçlü ve değişik bir ay olacak.

Bu ayın, en güzel gelişmelerinden biri 6 Mayıs tarihinde, kariyer evinizde oluşacak Yeni Ay. Zaten son yıllarda Jupiter yardımıyla da işlerinizde hedefi çok büyüttünüz  ama bu yeni ay ile başarılarınız biraz daha ön plana çıkacak, sizi tanımayanlar var ise tanıyacak, takdir, saygı veya zam alacaksınız. Cazip iş teklifleri de gelebilir. Ödüllere hazır olun. Emeklerinizin karşılığı size bu ay geri dönüyor sevgili Aslan.

Ancak bu ayın sonunda 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir, zira sizin tam aşk evinize düşüyor. Tabii bu ev yaratıcılık ve çocuklar gibi konuları da etkiler ama söz konusu aşk olunca, ister istemez hepimizin ilgisi ilk oraya yöneliyor. Eğer sizi zorlayan, bir dargın bir barışık bir ilişkiniz var ise bitme olasılığı yüksek.. Ancak, eğer uzun zamandır kalbiniz boş ise, artık bıktım diyorsanız, biri ile tanışma  yada hoşlandığınız biri ile arkadaşlıktan öteye geçmeniz için dolunay akışı hızlandıracaktır. Bu dolunay öncesi ve sonrası çok hassas bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Belki de size hiç uygun olmayan hatta sizi sevmeyecek birine, kötü bir karaktere de tutulabilirsiniz. Dedim ya, duygusal labirente hazır olun. Fakat ne olursa olsun, benim tavsiyem eğer kalbiniz boşsa bu tarihlerden önceki dört gün hiç evde oturmayın. Gezin, yeni insanlarla tanışın. Ha, ama bir sevgiliniz de var ise ve ayrılmak istemiyorsanız, kavga ve inatlaşmalardan uzak durun. Yine bu Dolunay, eğer çocuklarınız ile kuşak çatışması yaşıyorsanız veya onlar sizi çok sorun çıkartıyorsa bunu da güçlü bir olay ile gündeme getirecektir. Yaşça büyük siz olduğunuz için olgunluğu elden bırakmayın. Aranızda var olan sorunları, eğlenerek ve medeni bir şekilde konuşarak aşmaya çalışın.

Para konusunda ise, sıra dışı bir durum yok. Kariyeriniz hala gayet iyi gidiyor. Ancak, eğer para bir grup içinden geliyorsa, diyelim 3-5 arkadaş ortak bir işe girdiyseniz, orada bir sorun çıkabilir. Bir sahtekarlık ile ay sonuna doğru yüzleşmeniz gerekebilir.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

Bu ayın, çok önemli etkisi olan Merkür retrosu ise, Nisan 28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Denizaşırı seyahatlerinizi mümkünse erteleyin, böyle bir seçenek yoksa otel, bilet, araç kiralama gibi servisleri dikkatle inceleyin, işi şansa bırakmayın. Para transferleri, bilgisayar güvenliği, şifreleriniz, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni bir cihaz almak, yeni bir sisteme geçmek gibi konular riskli olacaktır. Merkür retrosunun en güzel yanı, geçmişte yarım kalmış iş anlaşması, pazarlık, girişim gibi konuları geri getirir. Ama bu kez sonucu netleştirir. Aslan burcu olarak siz, seyahati ve konforlu tatilleri seversiniz ama retro zamanı dikkatli olun.

 

BAŞAK

basak1

Sizin yönetici gezegeniniz Merkür, ay boyunca Retro yaparken Mayıs ayı sizin için önemli değişiklikler getirebilir sevgili Başak. Ancak, bu biraz tatsız bir değişim olabilir. Öte yandan, siz hastalık hastası bir burç olmakla nam salmışsınızdır. Bu ay eğer kontrol, tahlil gibi şeyler varsa Retro sonuçları karıştırabilir veya geciktirebilir, çok takıntı yapmayın. Bu ay kafanız her zamankinden daha bulanık, dalgın veya sakar olabilirsiniz, riskli işlere kalkmayın. Mesela bozuk prizleri falan onarmaya kalkmayın, elektrikçi çağırın. Bu arada, tabii ki Merkür retrosunda kafa dinlemek için tatile gidilir ama sürprizlere de açık olmak lazımdır. Kaybolan bir pasaport, yanlış bir rezervasyon, kaçan bir uçak, bunlar olursa, çok kafanıza takmayın. Kendinizi ise suçlamayın, Merkür retrosu işte. Ha bunları niye diyorum, çünkü ay başındaki yeni ay sizi egzotik yerlere, doğaya gitmeye, araştırmaya çok teşvik edecek.

Çünkü bu ayın, keyifli bir Yeni Ay’ı da sizin en egzotik en araştırmacı evinizde doğacak sevgili Başak. Bu ayın 6’sında gerçekleşecek Yeni Ay, ile yabancı bir kültüre ilgi duyabilir, yabancı biri ile elektriklenme ( mesela Facebook veya snapchat ) yaşayabilirsiniz. Yüksek eğitim veya yüksek seviyede bir iş kursu da ilginizi çekebilir. Ancak, daha çok tatil ve deniz aşırı seyahati gösteren bu evde oluşan Yeni Ay, hemen arkasından gelen Merkür retrosu ile birleşince, sizi açmaza sürükleyebilir. Bir anda gelen bir tatil fırsatı, retro nedeniyle alamadığınız vize yüzünden sizi strese sokabilir.

Ancak, siz böyle yeşil bir ormanda kamp kurmayı, yürüyüş yapmayı hayal ederken, bu ayın sonuna doğru 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Dolunayın öncü etkileri de 15 Mayıs’tan sonra kendini gösterebilir veya belki de Nisan ayından beri sinyallerini veriyordu. Diyelim yeni bir ev aldınız, nihayet tüm bürokratik detayları, ödemeleri, tadilatı bitecek veya doğalgaz sisteminin bozuk olduğunu öğrenip, sil baştan yapmak zorunda kalacaksınız. Belki ev taşıyacak, Mayıs ayında yeni bir muhitte yaşamaya başlayacaksınız. Yine özellikle ev konusunda, alım veya satım için bir arayışınız var ise, Mayıs ayının bu günlerinde finalize olabilir, istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. Aileniz ile verdiğiniz kararlar, anne ve babanızla olan bir konu var ise, o da netleşir. Dolunay arifesinde duygusal yoğunluğu yüksek, aile içi gerginlikler su üstüne çıkabilir. Tartışmalar yaşanabilir. Emeklilik konusunda adımlarınız var ise, bu günlerde size haberi gelebilir. Ay sonuna doğru, ise özellikle ailesi ile iş yapan Başaklar için bir fikir anlaşmazlığı çıkabilir. Ailenizden biri iş ve yatırımlar konusunda size rest çekebilir veya siz onun bir yanlışını yakalayabilirsiniz.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

Merkür retrosu nisan  28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Para transferleri, bilgisayar güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni bir kamera almak, gibi alışveriş riskli olacaktır. Bu ay, gezegenler sizin iş konusunda uyarıyor. Bir iş başvurusunda bulunduysanız, görüşmeler de retro yanlış anlaşılmalar yapabilir. Yada bir ortaklık üzerinde çalışıyorsunuz, ortaklarınız birden tuhaf davranmaya sizi zorlamaya başlayabilir. Bu ay, şu kontrol becerinizi iş konusunda göstermenin tam zamanı sevgili Başak.

Bu ayın en heyecan verici gelişmelerinden biri ise, 12-17 arasında oluşacak bir romantik açı, aslında siz hızla başlayan ilişkileri sevmez ve inanmazsınız. Ancak, galiba büyük konuştunuz. Yeni tanışacağınız biri ayaklarınızı yerden kesebilir, bir anda ona mesajlar yağdırmaya başlayabilirsiniz.

 

TERAZİ

terazi1

Mayıs ayı sizin için hakkınız olan bir toplu parayı; tazminat, bir miras ödemesi, bir kredi başvurusunun kabulü gibi işaret ediyor sevgili Terazi. Ayrıca, heyecanlı ve değişik belki çok uzun soluklu olmasa da hayır diyemeyeceğiniz biri ile flört etmeye de başlayabilirsiniz. Yani bu Mayıs ayı, sizi yaz aylarınıza hem duygusal, hem de finansal hayatınıza damga vuracak olayların şekilleneceği, hatta karmik bazı etkilerin ortaya çıkacağı bir ay olacak.  Bu ay, gökyüzünde 5 gezegenin birden Retro yapacağını düşünürsek, hem rötarlar, engeller ortaya çıkabilir, hem de kaçtı bitti dediğiniz fırsatlar bir kez daha karşınıza çıkabilir. Şimdi, bir göz atalım bu ay bu neler olacak hayatınızda?

Bu ay, gökyüzü umarım size para konusunda şans getirecektir. Bu ayın 6’sında oluşan Yeni Ay, ikramiye, sigorta, miras, krediler, işinizdeki  komisyonlar gibi konularda şans, bolluk ve bereket getiriyor. Eğer son zamanlarda, işlerim kötü diyorsanız, bir destek kredisi almak için bu tarihten sonraki ilk 10 gün size uygun olacaktır. Yine bu yeni ay, hayatınıza eğlence-fiziksel çekim yanı ağır basan veya sadece bu maksatla ilerleyen bir ilişkiyi de getirebilir.

5 Mayıs gecesi, hem de Hıdırellez şenliklerine denk gelen yeni ayın  ardından, haftaya maddi bir umut verici gelişmeyle başlayabilirsiniz. Belki de, sizi para konusunda kandıran birinin arkanızdan çevirdiği işleri nihayet ispat edebilirsiniz. Para konusunda, ani gelişmeler olabilir. Eğer uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir proje varsa onu sonuçlandırıp, nihayet ilk paranızı da kazanabilirsiniz. Tasarruf yapmaya başlamak için de güzel bir zamanlamayı işaret ediyor. Belki kredi kartlarınız kapatmaya karar verirsiniz ki, gayet uygun bir zamandır.

Ancak ayın sonunda 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Bu Dolunay, başta ticaret, alışveriş ve iletişim olmak üzere size farklı deneyimler yaşatabilir. Otomobil almak veya satmak gündeme gelebilir, otomobiliniz aniden bozulabilir veya karasal yolculuk yapıyorsanız, otobüsü kaçırabilirsiniz. Bu konularda tedbirli olun. Dolunay bizi bazen dertlerden de kurtarır. Belki de aylardır sizin eve postu seren tembel yeğeninizin nihayet artık kendi evine  göreceksiniz. Yada sizin için dedikodu yapan kuzenlerinize resti çekeceksiniz. Bir daha böyle çirkin şeyler yapmaya cesaret edemeyecekler. Tabii tam tersi de olabilir, onlar sizi bir konuda suçlayıp, küsebilirler. 17-21 Mayıs tarihleri arasında pot kırmanız veya bir sırrı yumurtlamanız da mümkündür, o günlerde konuştuklarınıza dikkat edin.

13 Mayıs’tan itibaren yaklaşık bir hafta sürecek güzel bir etki ise aşk hayatınızı işaret ediyor. Eğer ilişkinizde tarz değiştirmek mesela artık daha ciddi takılmak isterseniz, bu haftayı sakın kaçırmayın.

Merkür retrosu Nisan 28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Denizaşırı seyahat, bilgisayar güvenliği, ulaşım sorunları, elektrikli ev eşyalarında bozulma, bürokratik karmaşalar yaşayabilirsiniz. Tüm, teknoloji, ulaşım ve iletişim konularında var olan rutine devam edin ama gidip, yeni bir müzik seti veya tablet almak riskli olacaktır. Terazi burcu, olarak bu retrodan bir Başak veya Boğa kadar etkilenmeyeceksiniz ama her şeye o telaşlı halinizle aynı anda yetişmeye ve ani kararlar almamaya bakın.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

 

AKREP

akrep

Mayıs ayı Akrep’ler için adeta Dallas dizisi kıvamında geçecek. Bu ay, hem dolunay, hem de yönetici gezegeniniz olan Mars retrosu bir yandan çalışma arkadaşları ve iş ortakları, bir yandan ise var olan sevgililer, eşler ciddi bir sınavdan geçicek. Kim iyi kim kötü göreceksiniz sevgili Akrep. Bu böyle olmaz diye kestirip, atmayı; ya o ya ben, ya bu ya şu diye diretmeyi seven Akrep, için zor bir karar süreci var. Düşmanlıklar ve ayak oyunları bu ayın teması olabilir. Sabırsız ve gergin bir ruh hali içinde olabilirsiniz.

Bu  ayın 6’sında sizin evlilik ve ortaklıklar evinizde oluşacak Yeni Ay da yeni bir ilişkiyi veya evliliği işaret ediyor. Bu tarihten sonra kendinize bir eş bulma ihtiyacınız artabilir. Eğer hayatınızda biri var ise, evlilik gündeme gelebilir. Evliliğinizde sorunlar var ise, karşılıklı yeni ve temiz bir sayfa açmaya karar verebilirsiniz. Bu tarihi mutlaka bir kenara not edin. Yine Mayıs ayının şu günlerinde size bir ortaklık teklifi de gelebilir. Merkür retrosu nedeniyle eski bir sevgilinin sizle yeniden beraber hem de bu kez daha dersini almış ve ciddi bir şekilde, belki bir demet gülle kapınıza gelmesi de mümkün.

Bu ayın ortalarında özellikle yurt dışına çıkan Akrepler, yabancı biri ile bir gönül ilişkisine de başlayabilir. Ancak Retro gezegenler size bu kişinin yanlış yönlerini, sizi sevip, sevmediğini, hiç düşünmeden veya görmezden gelerek, büyük beklentiler içinde, size yanlış işler yaptırabilir. Temkinli olun aşk konusunda. Bu kişi evli yada hayatında başka biri olan, yani pek gelecek vaat etmeyen biri de olabilir.

Akrep burcunun 2.evi yani para evinde dolaşan Satürn yetmezmiş gibi, bu ay 21 Mayıs günü oluşacak dolunayda bazı para meselelerini bir finale bağlayacaktır. Zorunlu bir tasarruf, para kaynaklarının kısıtlanması yahut olan varlıkların akışında sorunlar, gibi bir çok para ve finans problemi yaşanabilir. Eğlence, medya, iletişim, turizm gibi konularda çalışan Akrepler ödeme ve tahsilat sorunları ile karşılaşabilir. Kendilerine verilen maddi sözler tutulmayabilir. Eğer biraz moral istiyorsanız Akrep, eğer bu ayı sakince geçirebilirseniz, Haziran daha verimli bir ay. Sabrınızın karşılığını yaz aylarında geniş kitlelerin veya iş arkadaşlarının, sosyal medyada takipçilerinin övgüsünü alarak çıkartabilirsiniz.

Bu ayın, zorlayıcı bir etkisi ise, Merkür retrosu… Gerileme Nisan 28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Para akışı, bilgisayar ve internet güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni elektrikli cihazlar, almak gibi konular riskli olacaktır.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

 

YAY

yay1

Mayıs ayına oldukça enerjik ve pozitif bir ruh hali ile başlıyorsunuz sevgili Yay. Baharın gelişini  içinizde hissediyorsunuz ve çevrenize de bir ışıltı saçıyorsunuz. Ancak, bir yandan da içinizde garip bir duygu var. Sanki bir yerden kaybedeceğim ama nereden diye belki kuruntu yapıyorsunuz. Ancak, ay sonuna doğru sizi etkileyecek, sert bir dolunay nedeniyle bu tutarsız haliniz, bu melankolik durumunuz yaşamınızı etkileyebilir. O nedenle, Mayıs ayı için planlarınızı iyi yapın, negatif enerjiden kurtulmanın yollarına bakın. Evde pineklemeyin ve depresif insanlardan uzak durun.

Bu ayın 6’sinda oluşacak Yeni Ay sizin 6.evinizde gerçekleşiyor. Sağlığınız için tam bir start verme zamanı ve süper bir zamanlama! İster rejime girin, ister yoga yapmaya başlayın. Belki bir diyet programı, yada abur cuburu bırakma günü; hepsi için harika bir tarih. Varolan iş hayatınızda yeni girişimleriniz için güzel bir tarih olduğu kadar, ek iş teklifleri de gelebilir. Evinize ve iş yerinize size yardımcı olacak süper bir eleman bulabilirsiniz. 6-15 Mayıs arasındaki tarihleri günlük hayatınızdaki sorunları ayıklamak ve kafanızdaki planları harekete geçirmek için kullanın. Zira ay sonu biraz karışık, ben olsam 15 Mayıs’tan sonra yeni bir işe adım atmazdım.

9 Mayıs günü ise ilginç bir gün. O gün, sorumluluklar ve kaçamak yapma isteğiniz karşı karşıya gelebilir. Zaten bu ay, yoğun bir çapkınlık ve hızlı flört etkisi altındasınız. Ancak, şu meşhur Merkür  retrosu ve bir de Mars retrosu, sonra çok pişman olacağınız sonuçlara yol açabilir. Yeni tanıştığınız kişilere hemen güvenmeyin, sizi hayal kırıklığına uğratabilir daha da kötüsü başınıza musallat olabilirler. Bu ay, hem eşler, hem de ortaklarla birbirini yanlış anlama etkisi ayın ikinci yarısından sonra çok güçleniyor. Özellikle ayın son günlerine doğru, dolunay civarı bazı Yaylar, sıradışı ve cinsellik ağırlıklı bir ilişki peşine düşebilir,

Ayın en önemli gelişmelerinden biri ise, Merkür retrosu. Retro, Nisan 28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Seyahatlerinizi mümkünse erteleyin, böyle bir seçenek yoksa otel, uçak, gemi gibi servisleri dikkatle inceleyin, işi şansa bırakmayın. Para transferleri, internet güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni bir cihaz almak, yeni bir web sayfası açmak gibi konular riskli olacaktır. Merkür retrosunun en güzel yanı, geçmişte yarım kalmış iş anlaşması, pazarlıklar, sözleşme, teklifler gibi konuları geri getirir. Ama bu kez sonucu iyi yada kötü ama mutlaka netleştirir. Bu fırsatı değerlendirin sevgili Yay.

Şimdi bu etkiyi güçlendiren dolunaya bir göz atalım. 21 Mayıs günü Yay burcunun 1 derecesinde oluşan Dolunay, tüm Yay ve yükselen burcu Yay olan diğer burçları etkileyecek. Bu dolunay, size bir tamamlanma, aydınlanma veya final getirecektir. Eğer, ite kaka ilerleyen, sorun çıkartan, sizi yolda bırakan bir konu; iş, aşk, arkadaşlık, sağlık aklınıza gelen ne varsa, bu dolunayda artık ortaya çıkar. Bu tabii biraz sancılı bir süreç olsa da, kabul edelim ki hayatımız böyle ilerliyor. Öte yandan, adım, adım yaklaştığınız, emek verdiğiniz, ve zaman içerisinde daha da güzelleştiğini düşündüğünüz bir konu var ise, o da nihayet final noktasına gelir. Ancak, bu dolunay sırasında aşırı bir duygusallık, alınganlık, olayları yanlış görme size getirebilir. O nedenle, 17-23 Mayıs günleri Yaylar oldukça önemli: 2016 yılına yön verecek derslerle dolu olacaktır.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

 

 

OĞLAK

oglak1

Kararlılık, çalışkanlık ve o meşhur keçi inadınız, hepsi bu ay büyük bir sınavdan geçiyor sevgili Oğlak. Bu ay, çoğu zaman gizlemeyi sevdiğiniz duygularınız coşuyor, bir genç aşık gibi ( yaşınız ne olursa olsun ) kendinizi havai, biraz bahar tembeli bulabilir, renkli giysiler giymek, geyik muhabbetler yapmak isteyebilirsiniz. Zaten, iş, çalışmak, sorumluluklar, para meseleleri derken aşk uzun zamandır hayatınızda var mı yok mu belli değil. Bu ayın ilk haftası, için  size bir güzel haberim var.

Bu ay, aşk eviniz öyle hareketli ki, eğer bekar ve uzun zamandır yalnız bir Oğlak iseniz, ayın 6’sına pembe bir post-it yapıştırın. Bu tarihten sonra gelen iki hafta boyunca da, evde oturmayın. Davetlere, arkadaş toplantılarına katılın, kendinizi dış dünyaya gösterin. Çünkü, hayatınıza birini çekme potansiyeliniz çok yüksek. Üstelik, bu kişi yepyeni biri. Bir anda tanışacaksınız ve sizin O soğuk, mesafeli ve mantıklı tarzınızı bu kişi alt üst edecek. Yaşınız ne olursa olsun, elinizde telefon ergen çocuklar gibi ona mesajlar yazmaya başlayabilirsiniz. Bu yeni ayın tek ters etkisi, tutumlu ve bazen cimri denebilecek bir para anlayışı ile tanınan size, ani harcamalar yaptırmasıdır. Lüks eşyalara, ihtiyacınız olmayan şeylere para harcayabilirsiniz. Kendinizi durup, dururken İtalyan bir gözlük alırken bulursanız hiç şaşmayın. Evli ve çocuklu Oğlak burçları için ise, çocukları ile çok keyifli, neşeli bir dönem başlıyor. Aranızda yaşanan sürtüşmeler var ise, onları onarmak için de güzel bir dönem. Ama, aşk açısı o kadar kuvvetli ki, evliliğinden sıkılmış, romantik duyguları özlemiş, kendini yeniden aşık olarak görmek isteyen evli Oğlak burçları için de bir enerji saçıyor. Çapkınlık kapıda mı yoksa!

Geçmişten gelen, unuttuğunuz, belki de size söylenmemiş bir konu;  birikmiş eski borçlar, vergi, ceza, önemli evraklar, banka işlemleri, ortaklaşa verilen sözler, gibi konularda problemler yaşayabilirsiniz. Bürokrasi hiç olmadığı kadar başınızı ağrıtabilir. Evraklar, yazışmalar, mahkeme gibi konularda, olmadık pürüzler ve gecikmeler yaşanabilir. Bu etki, ay ortasında başlayan Merkür retrosu ile de birleşince, sığınmanız gereken tek şey, o güçlü mizah duygunuz olacak. Neyse ki, Oğlak zorluklar içinde daha da inatçı ve savaşçı bir yapıya bürünür.

Ancak bu ayın sonuna doğru 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay bilinçaltı ve gizli içsel dünyanızı etkiliyor. Yani, psikolojik meseleler, ruhsal durumunuz, kabuslar, iç hesaplaşmalar, korkular, endişeler; bunlar iyice ortaya çıkacaktır. Güçlü bir dolunay olduğu için, uzun zamandır kendinize nasıl davrandıysanız, onun sonuçlarını da göreceksiniz. Eğer, maneviyata, ruhsal arayışınıza dikkat ediyor, zihninizi temizliyor ve rahat uyuyorsanız, mesele yok. Bu dolunay sırasında en fazla, kendi kendinizle hesaplaşma yapacağınız bireysel bir konu ile yüzleşirsiniz. Ancak, yukarıda saydığım şartları yerine getirmiyor ve her şeyi de içinize atıyorsanız, o zaman en basitinden kabuslara veya moralsiz, depresif günlere hazır olun.. Eğer, şu asık suratınız düzelmezse daha da fena, acısını eşinizden, kankanızdan çıkarmaya kalkabilirsiniz.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin.

Merkür retrosu ise, Nisan  28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitecek. Banka şifreleriniz, kredi kartları ve bilgisayar güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji, ulaşım ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni bir bilgisayar almak, gibi konular riskli olacaktır. Bu ay, gezegenler sizi para konusunda uyarıyor. Mesela, bir kredi başvurusunda bulunduysanız, görüşmeler de yanlış anlaşılmalar olabilir.

 

KOVA

kova

Bu ay hayalinizdeki ev veya semt sizi çağırıyor sevgili Kova! Çocukluğunuzdan beri sizinle olan bir yere koşmak için delice bir arzu duyabilirsiniz. Bu daha çok sizin ev idealleriniz ile ilgili bir durum olabilir. Belki doğduğunuz mahalleye geri taşınmak yada tam aksi aile ortamından çıkıp, bir stüdyo eve taşınmak; yada ev eşyalarınızı yenilemek, en basitinden güzel bir bahar temizliği yapmak, içiniz içinize sığmıyor. Mayıs ayı ev kuşu olacaksınız desem yeridir ki, siz normalde pek domestik işleri sevmezsiniz. Bu ay, aile veya geleneksel değerler temalı bir  derneğe üye olabilir, evinizden yönetebileceğiniz bir iş de açabilirsiniz. Zaten, aile bağları size iyi bir destek verdiği için, bu ayın diğer zorluklarını, bu güzel enerji ile aşabilirsiniz.

Çünkü, bu ayın 6’sında yuva evinizde oluşan Yeni Ay da sizin değişim enerjinizi güçlendiriyor. Yeni bir eve taşınabilir, yeni bir ev alabilir veya bu konularda çekimserseniz nihayet karar verebilirsiniz. Emlak konularında ayın ikinci yarısında şanslı bir ortam doğuyor. Eğer bir muhit değişimi istiyorsanız, bu iki haftayı araştırma için değerlendirin ve Haziran’da yeni sokağınıza taşının. Eğer aile içi sorunlar var ise, çözmek için iyi bir dönem. Ayın ikinci yarısında, anne ve babanın sizin yanınıza gelmesi veya sizde uzun zamandır kalıyorsa, gitmesi gibi bir durum da yine bu zamanlarda olabilir. Evinizde, bahar temizliği, tadilat, yağlıboya, onarım, gibi işlere de yaz gelmeden başlamak isteyebilirsiniz.

Romantik konularda ise, karışık etkiler var. Çok harika biri ile tanışsanız dahi, kendinizi pasifleştirebilir hatta kendinizi geri çekebilirsiniz. Bu etki ay ortasında çok güçleniyor. Farkında olmadan karşı tarafa soğuk ve ters gibi bir elektrik de verebilirsiniz. Eğer bu ay yeni tanıştığınız biri olursa, doğru bir denge kurmaya çalışın. Aşk konusunda bu ay şanslısınız, çünkü karşınıza bir çok fırsat çıkacak. Bir arkadaş vesilesi ile biriyle tanıştırılma ihtimali de yüksek. Öte yandan da, bu kişilerin bazıları size uygun olmayabilir. Yada arkadaş mıyız neyiz anlamadım dediğiniz ( Merkür retrosu! ) sisli bir ilişki de biraz canınızı sıkabilir. Bir yandan bu garip durumlar sizin edebi yanınızı besleyecek, yaratıcılığınız yükselebilir. Öte yandan, dolu dolu bir aşk yaşayamadığınız için canınız sıkılabilir.

Bu ay, sosyal hayat evinizde oluşan Dolunay ise size ilginç deneyimler kazandırabilir. Çünkü, bu ayın sonuna doğru 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay bir arkadaşınızla olan bağınızı çok etkileyebilir. Onun aslında dostunuz olmadığını anlayabilirsiniz. Bir arkadaş grubu ile da görüşmeme kararı alabilirsiniz. Öte yandan, arkadaşlarınız ile ortak bir fikir, bir projeye başlama kararı alabilirsiniz. Grup çalışmalarında, ortaya çıkan işleri tamamlamak ve sunmak için de Mayıs’ın ilk haftası size güzel bir şans veriyor. internet üzerindeki projeleriniz, yaptığınız girişimler, eskiyi yıkıp, yeniyi kurmak adına güzel bir Dolunay olabilir.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, Merkür retrosunun aya hakimiyet kurması. Gerileme Nisan ayının 28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda bitiyor. Para akışı, bilgisayar ve internet güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama yeni elektrikli cihazlar almak, gibi konular riskli olacaktır. Ulaşım konusunda mümkünse deniz aşırı seyahatlerinizi erteleyin veya vize, bilet, otel gibi tüm detayları kontrol edin.

Bu ayın, diğer zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin. Riskli ameliyatlar, sert sporlar, otomobil yarışları vs uzak durun. Mars sizi iyice atak yapar, yol üstü kavgalarına falan kapılmayın.

 

 

BALIK

balik1

Sevgili Balık, bu iş kolik olacaksınız desem yalan değil. Hani siz sanat ve romantizm seversiniz, bir yanınız hep şair ruhludur ama bu ay, başarma hırsı sizi esir alabilir. Kendinizi güç oyunları içinde kurban veya bizzat lider olarak bulabilirsiniz. Yakın çevrenize, özellikle de iş yaptığınız kişilere karşı sert bir tutum geliştirmeniz veya son aylarda yaşana bazı olayların hesabını net bir şekilde sormanız mümkün. Bu ay boyunca, sebebi başta Merkür retrosu olmak üzere kısa seyahatlerinizle veya trafikte aracınızla ilgili sorunlar çıkabilir. Dahası, yurtdışında yaşıyorsanız vatanınızı, doğduğunuz kentten uzak, bambaşka bir şehirde yaşıyorsanız, baba toprağına geri dönmek isteyebilirsiniz. Yani, bir tersine göç durumu olabilir.

6 Mayıs tarihinde, iletişim ve konuşmalar evinizde oluşan bu Yeni ay, size günübirlik yolculuklar, teknolojik aletler, ticaret, pazarlıklar, kontratlar, yepyeni bir otomobil sahibi olma konusunda yeni başlangıçlar getiriyor. Kuzenleriniz ile daha sıkı fıkı olabilir, komşularınızla daha samimi olabilirsiniz. 28 Nisan’da başlayan Merkür retrosu yukarıda saydığım, teknolojik aletler, ticaret, pazarlıklar, kontratlar, yepyeni bir otomobil sahibi olma konusunda sorun çıkartabilir. Aldığınız bir tablet arızalı çıkabilir, otomobil satışında bürokratik işlemler uzayabilir, evraklar karışabilir ve en önemlisi, durduk yere çok para harcayabilirsiniz.

18-23  Mayıs arasında devam edecek bir etki ile, özellikle iş hayatınızda kıskançlıklar, çelmeler, kasti yapılmış sorun çıkarmalar, tavır almalar gibi durumlar yaşanabilir. Rakipleriniz düşmanlıklarını sertleştirebilir.

Şimdi, Balık gibi bir Su burcu için duygulardan bahsetmezsek olmaz. Bu ay, özellikle dikkatli olmanız gereken bir zaman dilimi var. Mayıs 18 ve 22’si para trafiğine de yön verdiği için kayıplar, olabilir. En basitinden, o tarihlerde dikkatli olun, mesela aracınızda değerli şeyler bırakmayın. Ancak, bu açı daha çok sizin aşk hayatınızı etkiliyor. Kendinizi üzücü ilişkiler içinde bulmanız, gözünüzde büyüttüğünüz şımarık biri de yaşamınıza girebilir. Eğer, flört ettiğiniz biri var ise, onunla ilgili sizi üzecek haberler duyabilir, bu kişinin bazı yalanlarını görebilirsiniz. Ancak, Merkür retrosu ile de birleşince, gerçekleri görmeme eğilimi içine girebilirsiniz.

Bu ayın sonuna doğru 21 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Çünkü 10.ev astrolojideki en kritik noktalardan biridir ve kişinin hayattaki etkisini, varoluş amacını ve başarısını gösterir. 21 Mayıs günü oluşacak bu etki, öncesi ve sonrasında kendini sizin başarı hanenizde gösterecektir. İçten içe takdir edilmediğinizi düşünüyorsanız kaygılarınız var ise, ya bunları artık içinizde tutamazsınız, ve patlarsınız. Yada sizin emeklerinizin karşılığı maddi veya manevi mutlaka gelir. Bu dolunay, sizi bir yandan mutlu edip, bir yandan da hüzünlendirecek gelişmeler olabilir. Ay sonuna denk gelen bu dolunayın ardından, rakiplerinize bir tık fark atabilmek için elinize güzel bir fırsat geçebilir. Sizi başarıya götürecek bir projeye de nihayet nokta koyabilirsiniz. Ancak, pek istediğiniz gibi gitmeyen bir işten istifa etmeniz veya bir projeden çekilmeniz gibi bir ayrılık teması da olabilir.

Bu ayın, bir zorlayıcı etkisi de, ay boyunca Merkür ve Mars Retro yapacak. 17 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında yeni, zor, radikal kararlar almayın, olan rutine devam edin. Merkür Gerileme Nisan ayının 28’inde Boğa burcunda başladı ve 22 Mayıs tarihinde  İkizler burcunda bitiyor. Para akışı, bilgisayar ve internet güvenliği, cep telefonu, aklınıza gelen tüm teknoloji, medya ve iletişim konularında olan rutine devam edin ama Amerika tatiline çıkmak veya internetten pahalı bir fotoğraf makinesi almak gibi konular riskli olacaktır. Makineniz kutusundan çizilmiş çıkabilir.