Gone Girl filminde canlandırdığı Amy karakteriyle Oscar adayı olduktan sonra kariyerinde başarı merdivenlerini hızla çıkan Rosamund Pike’ın başrolünde yer aldığı Radioacitve’den ilk fragman geldi.

Anlaşılan o ki, Rosamund Pike, biyografik filmlerde yer almayı seviyor. Zira yıl Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden Amerikalı savaş muhabiri Marie Colvin‘i canlandırdığı A Private War‘da yer almıştı. Başarılı oyuncu, şimdi de radyoaktivite alanındaki çalışmalarıyla ismi bilim dünyasında yankılanan, fizik ve kimya alanında iki Nobel ödülü alan Marie Curie’ye hayat veriyor.

Radioactive’in yönetmen koltuğunda 2007 yapımı Persepolis filmiyle Oscar’a aday olan Marjane Satrapi oturuyor. Marie Curie’nin eşi Pierre Curie ile olan ilişkisine, bilim dünyasında yaptığı çalışmalara ve erkek egemen bilim dünyasında çalışmalarına devam etmesini konu edinen filmin oyuncu kadrosunda Sam Riley, Anya Taylor-Joy, Aneurin Barnard ve Simon Russell Beale gibi isimlere rastlıyoruz.

Lauren Redniss‘in grafik romanından sinemaya uyarlanan filmin senaryosu Jack Thorne’un imzasını taşıyor. Filmin büyük olasılıkla 2020’nin ilk ayları içerisinde gösterimde olacağı söyleniyor.
eserde karşımıza çıkmaya hazırlanan Pike, radyoaktivite alanında yaptığı çalışmalarla iki farklı alanda Nobel Ödülü kazanıp bilim dünyasında çığır açan Marie Curie olarak karşımıza çıkıyor.