RAD DAR, YOK, CİNS, CANAVAR ve YE, 5 sokak sanatçısı 26-29 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Mamut Art Project ziyaretçileri için KüçükÇiftlik Park’ın duvarlarını boyaları ile canlandırdılar.

 

mamurt-astr

 

Genç sanatçıları, sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluştururken, sanat için alternatif alanlar sunan Mamut Art Project, 26 Mart Perşembe günü Maçka’da bulunan KüçükÇiftlik Park’ta kapılarını sanatseverlere açıyor.

Sanatı herkese ulaştırma hedefi ile 2013’te yola çıkan Mamut Art Project, bu sene güncel sanatı sadece iç mekanda sergilemekle kalmıyor, dış duvarlara da taşıyor. Pek çoğu Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu sokak sanatçıları RAD DAR, YOK, CİNS, CANAVAR ve YE, KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen bu keyifli proje için bir araya geldi. Sanatçılar, Mamut Art Project sergisinin düzenleneceği ve aynı zamanda mekan sponsoru olan KüçükÇiftlik Park’ın 40 metrelik duvarını 10 gün boyunca sanatla boyadı.

Farklı teknik ve anlatım diline sahip genç sokak sanatçıları duvarın kendilerine ayrılan bölümünde çalıştı. Genç sanatçıların birbiriyle atışması gibi de okunabilen çalışmalar ortak bir kompozisyon içinde tamamlandı ve bu günlerde İstanbullulara Mamut Art Project’in açılışını duyuruyor.

Bu yıl Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenen Mamut Art Project, daha çok genç sanatçıya ulaşıyor. Sanatseverler, 26-29 Mart tarihleri arasında gezilebilecek Mamut Art Project’te, Agah Uğur, Başak Şenova, Eda Kehale Argun, İnci Eviner ve Osman Erden’den oluşan jürinin seçtiği toplam 56 sanatçının 400 eserini görme fırsatı yakalayacak.