https://c.igte.ch/video/mecra/ti/2019/5-General-Malta-Focus.mp4

Tatilinizi ister deniz, kum güneş üçlüsü sadeliğiyle geçirin; ister festivallerle ya da daha önce hiç denemediğiniz sporları deneyerek…

Bu Yazı Hiç Unutamayacaksınız!

Tatilinizi ister deniz, kum güneş üçlüsü sadeliğiyle geçirin; ister festivallerle ya da daha önce hiç denemediğiniz sporları deneyerek… Bu yaz Malta’da hepsini bulacaksınız. Ayrıca dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz, size kendinizi açıkhava müzesinde hissettirecek kültürle tanıştığınızda favori tatil yerinizi bulduğunuzu hissedeceksiniz ve hayır, bunu sadece Game of Thrones burada çekildiği için söylemiyoruz, adalarda Fenikeliler’den Bizanslılar’a kadar birçok medeniyetin izine rastlamanız mümkün.

Malta Cumhuriyeti aslında Malta, Gozo ve Comino adalarından oluşuyor. Ülkenin başkenti Valletta, Malta Adası’nda bulunuyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 25 derece olsa da aslında Malta dört mevsim güneşi hissedebildiğiniz bir yer.

Festival Coşkusunu Hissedin

Mayıs ayında başlayıp neredeyse eylül ayının sonuna kadar devam eden festivalleri adayı apayrı bir cazibe merkezi haline getiriyor! Haziran ayında Malta Müzik Haftası, temmuz-ağustos aylarında yapılan Malta Sanat Festivali, Farsons Büyük Bira Festivali, Malta Rock ve Jazz Festivali ve sezonun sonunda da Rolex Orta Deniz Yarışı bunlardan sadece birkaçı.

Benzersiz Lezzetler

Unutulmaz bir tatil için gereken her koşulu sağlayan Malta’nın tarih boyunca ev sahipliği yaptığı birçok kültürle harmanlanan benzersiz bir mutfağı var.

Farklı Deneyimlerin Vazgeçemeyeceğiniz Adresi Olacak

Akdeniz’in kristal berraklığındaki turkuaz koylarında şnorkelle dalmak sizin için eşsiz bir deneyim olacak! Eğer isterseniz tüple de dalabilirsiniz, Malta’nın sularında onlarca gemi enkazı, büyüleyici su altı mağaraları ve farklı kaya oluşumları sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor. Yalnızca bunlar da değil, dalışınız sırasında dünyada daha önce hiç görmediğiniz türden balıklarla tanışacak, gördüğünüz bitkilere hayran olacaksınız.

Her Türden Sporu Deneyebilirsiniz

Malta’da açık havada aklınıza gelebilecek neredeyse her sporu yapabilirsiniz. Tatilde adrenalin hissetmeyi sevenlerdenseniz, adada tırmanış ve karting tam size göre. Aile aktivitesi isterseniz olarak go-karting en çok tercih edilenler arasında birinci sırada.

Dingil kayalıklarının alt kısımlarındaki Ghar Lapsi, Gozo Adası ve Malta’nın kuzey bölgeleri tırmanış için en popüler yerler. Size eşlik edecek kimse olmazsa diye çekinmenize gerek yok çünkü bu bölgelerde tırmanma grupları oluşturan kulüpler var.

Konforlu ve Güvenli Bir Tatil


Gündüz adrenalini iliklerinize kadar hissedip, biraz da bronzlaştıktan sonra güneş battığında Malta’da yeni bir hayata başlayabilirsiniz. Paceville başta olmak üzere adanın tamamında sokaklar hep çok hareketli.

Tatiliniz süresince hem konum hem de konfor anlamında beklentilerinizin üstüne çıkacak birbirinden lüks otellerde keyifle ve güvenle konaklayabilirsiniz.

Kolay Ulaşım

Tüm bunlar ve daha fazlası aslında o kadar da ulaşılmaz değil, Malta konum olarak Türkiye’ye oldukça yakın üstelik Türk Hava Yolları adaya günde iki sefer düzenliyor!

Sakin Bir Yaz Tatili

Yılın neredeyse 300 gününü güneşli geçiren Malta’da nereye giderseniz gidin masmavi ve tertemiz denizin tadını çıkaracağınıza emin olabilirsiniz.

Video yükleniyor