Magazini YouTube platformuna taşıyarak farklı bir soluk getiren ŞokopopKavga, polemik, basitlik, skandal hepsi bu kanalda” mottosuyla yola çıktığı bu yolda oldukça ilgi çekti. Bir Bacının Anatomisi, Kan Davası, LGBTİ+ Onur Haftası hazırladığı Zeki Müren videosu, özle bir rica üzerine sildiği Petek Dinçöz videosu ile gıybet açlığımıza ilaç gibi geldi!

Şokopop ismi nereden geliyor? Günümüz sanatçılarından kimi çekecek? Böyle bir YouTube kanalı açma fikri nereden çıktı? Tüm bu sorularımızın cevabı için röportaja geçelim;

Öncelikle merhaba, Şokopop kimdir diye çok merak ediyor olsak bile bu soruyu sormuyoruz. 🙂  Peki, Şokopop ismi nereden geliyor, neden Şokopop?
Şokopop ismi bundan iki sene önce popüler kültür üstüne bir YouTube kanalı açma fikrimle beraber ortaya çıktı. Şok edici pop kültürü meselelerinden bahsedeceğim için konuya uygun ve eğlenceli bir isim olduğunu düşündüm. Hatta yine bu sebeple, ismin anlaşılabilir olması adına ilk başta kanalın adını şok-o-pop olarak yazıyordum. Ayrıca fonetik olarak chupa chups ve coco pops’a benzer olması da çok hoşuma gitmişti.

Konuları neye göre seçiyorsun, bir sıralaman var mı?
İlgimi çeken, beni cezbeden kişi ve konulardan oluşan bir listem var. İzleyenlerden gelen isteklere göre bir öncelik sıralaması oluşturuyorum.

Konuşma metnini kendin mi hazırlıyorsun yoksa bir ekip ile mi çalışıyorsun?
Metinleri tek başıma oluşturuyorum. Video hazırlık süresinde en çok vaktimi alan kısım bu oluyor. Henüz bir ekibim yok.

Magazine olan tutkun ne zaman başladı?
Magazine olan tutkum çocukluğumda başladı. O zamandan bu yana bilinçaltımın hatrı sayılır bir kısmı türlü çeşitli magazinsel triviaları depolamaya ayrılmış durumda (gülüyor).

Gülben – Seren kavgasında hangi tarafı tutuyorsun?
Gülben – Seren kavgasında taraf tutmuyorum. İkisini de sevdiğim ve nefret ettiğim yanlarıyla yıllar önce kabul ettim. Bence otuz seneye yaklaşan bu kan davasında iki taraf da haklı değil.

Şimdiye kadar çektiğin videolardan hangisi favorin?
Gülben vs. Seren ve Hande vs. Demet kan davası serileri favorilerim.

Günümüzden bir ünlünün videosunu çekme fikrin var mı? Bu kim olurdu?
İlerde Aleyna Tilki’nin biyografisini hazırlamayı çok isterim.

Kendini üç kelime ile anlatsan bunlar neler olurdu?
Kitsch, Camp, Çalışkan

Son olarak Şokopop’un İstanbul’da en keyif aldığı mekânlar?
Yemek yemek için Çiya, vakit öldürmek için Aslıhan Pasajı ve Beyazıt Kütüphanesi, eğlenmek için Şahika Teras en keyif aldığım mekanlar.