Stefano Agazzı ve Valentına Azzia ikilisinin iş birliğinden doğan Save My Bag, hem stil sahibi hem de oldukça yeni malzemeler ve tekniklerle çanta tasarlayan bir marka. Türkiye pazarının moda konusunda çok olgun ve duyarlı olduğunu belirten ikiliye, Save My Bag hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

 

Bize Save My Bag’in kuruluş hikâyesinden bahseder misiniz? Fikir bir anda mı ortaya çıktı yoksa daha önce planladığınız bir şey miydi?
“To be Packing” adında bir mücevher paketleme şirketimiz vardı ve bu marka dâhilinde 2012 yılında iş için Las Vegas’ta düzenlenen bir ticaret fuarına gittik. Fuara gelen müşteriler dünyanın en önemli altın, elmas ve mücevher satıcılarıydı ve biz de onlara özel bir hediye vermek istiyorduk. Akabinde yeni, modaya uygun ve polifabrik bir ürün olan likradan esinlenerek çantalar tasarladık. Fuarda, tasarladığımız çantaları hediye ettiğimiz kadınların mutlu olduğunu görünce bu işi yapmaya karar verdik. Bir yıl sonra Save My Bag doğdu.

Save My Bag’in yeni kreasyonlarını tasarlarken nelerden veya kimlerden ilham alıyorsunuz?
Save My Bag ekibi olarak her zaman yeni fikirlere ve anlayışlara açığız. Bu fikirlere özenli ve hassas bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. İlhamımızı çevremizdeki her şeyden alıyoruz diyebiliriz.

Save My Bag çantalarının kendine özgü, ikonik bir stili var. Diğer çanta markalarından ayrıldığınız noktalar nelerdir?
Biz bir bakıma eşsiz ürünler üretiyoruz. Kullandığımız malzeme yıkanabilir, hafif ve dayanıklı. Ayrıca çantalarımız romantik ve benzersiz bir tarza sahip. Çantalarımızı tasarlarken ilk olarak gösteriş yapmaya ihtiyacı olmayan kadınları hedefledik. Ürünlerimizin en çok dikkat çeken yanı, ikonik ama aynı zamanda romantizmle de uyum içerisinde olması. Biz fiyatı makûl ürünler üreten lüks bir şirketiz.

Save My Bag çantalarını üretirken ne tür materyaller kullanıyorsunuz? Umarız kürk veya deri bunların içinde değildir…
Biz vahşete ve gaddarlığa karşı bir kuruluşuz. Kesinlikle ne kürk ne de hayvan derisi kullanmıyoruz. Üst düzey teknolojilerin kullanıldığı bir çağda yaşıyoruz; dolayısıyla çantalarımızda da çağa uygun materyaller kullanmayı tercih ediyoruz. Save My Bag çantaları kauçuk köpüğü ve likranın birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkan polyester-likra karışımı bir malzemeden üretiliyor. Bu gerçekten inanılmaz bir malzeme.

Save My Bag çantaların tüm dünyada bu denli popüler olmasının nedenleri nedir?
Başarımızın sebebi bizce; yeni ve çağa uygun materyal kullanımı, doğru fiyatlandırma ve glam tarzını mükemmel bir uyum içerisinde birleştirmemizden kaynaklanıyor.

Son olarak Save My Bag çantaları nerelerden satın alabiliriz?
Save My Bag olarak Türkiye pazarına girişimiz, buradaki perakende ağına oldukça hâkim olan Fulya Oal ve dağıtımcı firmamız Keyateks aracılığı ile gerçekleşti. Vakkorama ve Vepa 62, Save My Bag tasarımlarını sevdi ve çantalarımızı Akmerkez’deki mağazalarında satışa sundu.