Bir önceki yıl “iF DESIGN AWARDS”tan 3 ödülle dönen Logitech, bu yıl 8 ödül birden kazanmanın gururunu taşıyor. Logitech, “2016 iF DESIGN AWARDS” kapsamında Logitech® ConferenceCam Connect, iPad için tasarlanan Logi® BLOK Family koruyucu klıfları, Logitech® G29 Driving Force, Logitech® Bluetooth Multi-Device Keyboard K480, 2015 Logitech® Play Collection, Logitech® MX Master Wireless Mouse’un yanı sıra Logitech’in bir diğer markası olan ve taşınabilir kabosuz hoparlörleri içeren Ultimate Ears ailesinden UE BOOM 2 ve UE MEGABOOM ürünleriyle ödüllendirildi. UE ROLL ise en yüksek onur ödülü olan “iF Gold Award”a değer görüldü.
Logitech Ürün Geliştirme Direktörü Alastair Curtis, “Aldığımız ödüllerden bu kadar mutlu olmamızı sağlayan şeylerden biri, hemen hemen bütün kategorilerimizde bir ödül almış olmamız… Dünya çapında herkes için şaşırtıcı ve yenilikçi tasarımlar yapmayı misyon edinen ve 6 yıl üst üste ‘iF DESIGN AWARDS’tan ödülle dönen Logitech, mouselarından hoparlörlerine kadar her ürününü özenle tasarlıyor.” dedi.
“iF DESIGN AWARDS”, uluslararası marka ve tasarımcıların ürünlerini tasarım kalitesi, mükemmellik, malzeme seçimi, inovasyon düzeyi, işlevsellik, ergonomi ve genel tasarım unsurlarına göre değerlendiriyor, tüm dünyada tasarımda “mükemmellik” sembolü olarak gösteriliyor. Yarışmaya her yıl 70 ülkeden 5 binden fazla başvuru yapılıyor ve sadece 75 ürün “iF Gold Award” ile onurlandırılıyor.