Kanada’nınen iyi restoranları arasında gösterilen Candide’den John Winter Russel, hem kolay gem lezzetli  Kaz, yaban elması, soğan tarifini paylaştı

Bir kırpılmış kaz göğsü
400 gram yaban elması
Bir avuç kekre yemiş meyvesi
20 küçük frenk soğanı
200 gram tereyağı
Tuz
Ayçiçek yağı
Elma sirkesi

Yaban elması sosu:
Elmaları bir borcama yerleştirin. Biraz su ekleyin ve 200 derecelik fırında elmalar yarılana kadar pişirin. Çekirdeklerini ayıkladıktan sonra hala ılık kentere yağını ekleyin. Biraz tuz ekleyin. Sıcakta tutun.

Soğanlar için:
Soğanların kabuğunu ayıkladıktan sonra ikiye bölün ve yağ ve tuz ekleyin. Daha sonra heriki tarafını da kızartın. Daha sonra küçük bir kapta sıcakta saklayın. Ardından soğanları yapraklarına ayırın ve biraz sirke ve tuz ile tatlandırın.

Kaz için:
Göz kararı kazı tuzlayın. Tavada her iki tarafını da kızartmaya başlayın. 30-40 saniyelik aralıklarla etinizi düzenli olarak çevirin ve yağı içinden çıkana kadar bu işleme devam edin. Etiniz yaklaşık 20 dakikada pişecektir ancak mükemmel bir sonuç elde etmek için buna devam edin.
Kaz etinizi dinlendirdikten sonra dilimlere kesin. Yer elması sosunu tabağa koyun ve üzerine eti ekleyin. Kekre yemiş meyvelerini biraz tereyağında çevirdikten sonra pişirmiş olduğunuz soğanların içine atın. Yemeğiniz servise Hazır!