Anadolu’nun farklı lezzetlerini dönerle birleştiren yeni bir mekân.

etiler-donercisi-g

İstanbul’daki pek çok meşhur döner restoranında imzasını görebileceğiniz, Dönerci Serkan Usta lakabıyla da tanınan Serkan Mutlu, mesleğe başlamasının 20. yılını kutlarken, Etiler’de kendine ait ilk mekânının da temellerini attı.
Henüz birkaç ay önce açılan Etiler Dönercisi’nde, Serkan Usta’nın döner bilgisi ve titizlikle seçilmiş ustalardan oluşan bir ekip, döner klasiklerini Anadolu’nun farklı lezzetleriyle bir araya getiriyor.
Peki, neden Etiler? Zaten pek çok et restoranı bulunan ve yeme-içme seçenekleri bol olan bir semtte dönerci açmasının sebebi ne? Serkan Usta, çocukluğundan bu yana Etiler’de bir restoran açma hayali kuruyormuş. Burayı seçme nedeni ise damak zevki gelişmiş semt sakinleri ve dönerini onların eline iç huzuruyla teslim edeceğini bilmenin güveni. Etiler Dönercisi’nin bir başka artısı ise menüdeki fiyatları olabildiğince makul tutması.
Mekânda hazırlanan dönerlerde dananın her bölgesi yerine, özel olarak seçilen yerlerinden alınan etler kullanılıyor. Yağlandırma için de kuzu döşüne başvuruluyor.
Kuzu eti Trakya’dan gelirken, etin dengelenmesi işi de baharatlar yerine tuzla yapılıyor. Döner yanında servis edilen lavaş, Konya’nın özel sarı buğday unundan yapılıyor ve mekânda dondurulmuş ürünler kullanılmıyor. İskender’deki pideler ise kepekli undan yapılıyor, yani yerken kendinizi bir nebze olsun iyi hissedebilirsiniz!

NE YENİR? Etiler Dönercisi’nde farklı lezzet yolculuklarına çıkmak mümkün. Özellikle işe tarhunlu mercimek çorbasıyla (8 TL) başlamak gerekiyor. Ardından döner porsiyon (20 TL), pilav üstü döner (22 TL), İskender (23 TL) ve döner dürüm (13 TL) gibi klasiklerle devam edebilir veya mekânın spesiyallerini deneyebilirsiniz. Kekikli tombik döner (14 TL), baharat tadını sevenler için birebir. Beğendili döner (26 TL) ise Etiler Dönercisi’nin alametifarikası. Tatlı olarak da sıcak servis edilen Trabzon el açması fındıklı baklavayı (9 TL) öneririz.

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No: 2 Etiler, Beşiktaş
0212 324 2600
09.00 – 23.00