Martin Krastev’in bu sergisinde konu aldığı ‘Kutlamalar’ isimli eserleri ile ilgili Dr. Evelina Minerva’nın yazısı aşağıda;

“Kutlama hem kırsal kesimde, hem doğal ortamda hem de dini mabetlerde, her zaman güzelliği ve özelliği ile ayırt edilen yerlerde yapılır. Kutlamalar, tüm genç ve yaşlıların asil ve mütevazı her kesimden insanların katıldığı bir şenlik havasında olur. Bu kutlama özellikleri hiç şüphesiz Martin’i en son “Ziyafet” dizisinin başlığını seçmeye yöneltmiştir. Bu olayların insan yaşamındaki evrenselliği, onun bir sanatçı olarak olgunluğunu göstermesine ve tüm resmini bir çocuğun bir denizin anlaşılmaz masumiyetini, oyunun neşeli ritüeli, eski büyüleyici melankolik motifleri tuvalde şapelin gizli huzuru, yaz ve sonbaharın sıcak renkleri – yaratılışın renkleri ile her zaman otantik güzelliği ve hayatın aydınlık tarafını arayan bir sanatçının eserinin olgunlaşmış meyveleriyle tasvir edilmiştir.”

İstanbul’daki dördüncü kişisel sergisini gerçekleştirecek olan Krastev’in eserleri 13 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin’de görülebilir.