Gezip tozmanın, bir acı kahvenin, iki kadehin, yemeğin keyfi dostkluktandır. İstanbul’da bizi köpek dostumuzla iç mekânına buyur eden yerlerin sayısının arttığını gördükçe mutlu oluyoruz. Kafeler, barlar, restoranlar, hatta meyhaneler var. 

hayvan-dostu-mekanlarg

Önerilen yerleri, hayvan sahibi arkadaşlarımın şahsi tecrübelerine dayandırarak ve kuyruklu misafirini özellikle iç mekânında da kabul edenler arasından çeşitliliği sağlamaya çalışarak seçtim. Damak zevkinize ne kadar uyarlar bilemem ama hayvanınıza gösterilecek muamele açısından güvenebileceğiniz kesin.  Köpeğimizi içeriye buyur eden mekânlarda Kadıköy ilçesi lider. Özellikle Moda, Caddebostan ve yeni gözde Yeldeğirmeni cennet. Onu Nişantaşı ve Teşvikiye’nin katkısıyla Şişli ve Bebek sayesinde Beşiktaş takip ediyor.
Moda merkezli Kadıköy mekânları için, Modalı aktivist Mine Vural’ın www.hayvanhemsiresi.com web sayfasındaki önerileri takip edebilirsiniz. Türkiye genelinde en yakın barınaktan restorana evcil hayvan sahiplerini ilgilendiren adres önerileri için www.kopekserbest.com sitesinin mobil uygulamasını (iOS ve Android) cep telefonunuzda bulundurmak hayatınızı kolaylaştıracaktır.
Aşağıda tavsiye ettiğimiz mekânların hemen hepsinin yerleşik kedileri, canı isteyince içeri girip uyuyan sokak köpekleri veya mekânın sahibiyle mesai yapıp akşam eve dönen köpekleri var.

OD46 (Moda)
Krepçi. Çok farklı bir tada sahipler. Tatlı ve tuzlu krep çeşitleri sunuyor.

Muhtelif Mekân (Yeldeğirmeni)
Kafe. Kahve, vejetaryen ve vegan yemek ve tatlı. Sıcak bir mekân.

Terütaze (Galatasaray)
Meyhane. Yaratıcı ve vegan mezeleriyle vegan ve vejetaryen olmayanlar için de çok değişik bir seçenek.

Socrates Bistro (Nişantaşı)
Bistro. Can Yayınları’nın ilginç spor dergisi Socrates’in bistro versiyonu. Zaten kardeş kuruluş sayılır, Öz Ailesi ortaklarından. Spor etkinliğiyle gastronomiyi müsabaka mekânının lezzetleri üzerinden birbirine bağlıyor.

Aşşk Kahve (Nişantaşı ve Kuruçeşme)
Kafe/restoran. Kahve, çay, ayrandan alkollü kokteyllere geniş içecek seçenekleri ve yemek servisi sunuyor.

Bi Nevi Deli (Etiler)
Kafe/restoran. Beslenmesine özellikle dikkat edenler, glüten alerjisi olanlar için bir numaralı adres. Mutfağı az işlemden geçmiş, bitkisel besinlerden oluşuyor. Çiğ gıda, glütensiz, vejetaryen, vegan ve paleo seçenekleri sunuyor.

1 2