The Ashk sayesinde kolonya kavramı tazelenecek.

• Türkiye’nin ilk ve tek lüks kolonya markası The Ashk piyasaya çıktı.

• Duygusal ve fiziksel olarak dengeli olmayı sağlayabilen bitkisel esanslar içeren lüks kolonya The Ashk beynin belli bölgelerini harekete geçiriyor, yatıştırıcı etki sağlıyor.

• İnsan vücudunun en büyük organı olan deri üzerinde oluşan gözle görülür değişiklikler duygu ve davranışlarda direkt olumlu etki gelişmesine neden oluyor.

• The Ashk kolonyaları şimdilik Harvey Nichols mağazalarında, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali ve Bodrum Mandarin Hotel’de satılıyor. İnternet üzerinden ise lidyana.com ve www.theashk.com sitelerinde bulmak mümkün.

Kolonya tüketimi konusunda dünyada ilk sıralarda yer alan Türkiye, yepyeni bir kolonya kavramıyla tanışıyor: Lüks kolonya…

Türkiye’nin ilk ve tek lüks kolonya markası The Ashk formülünde kullanıcıların duygusal ve fiziksel olarak dengeli olmalarını sağlayan bitkisel esans notaları taşıyor. Bu sayede The Ashk kolonyasını kullanan kimseler farklı bir ferahlık ve ruhsal huzura kavuşma dinginliğini hissediyor.

Özel tasarım şişesi ile hediye bulma konusunda zorluk çekenler için ideal bir hediyelik alternatifi olan The Ashk kolonyalarının kutusu ve taşıma poşeti de oldukça şık… Logosu ve yazıları birçok medeniyetin kesiştiği İstanbul ile hat sanatını harmanlayan ünlü hat sanatçısı Osman Yılmazer tarafından hazırlanan The Ashk her şeyiyle özel bir hediyelik ürün.

Ayrıca deri kaplı şişesi sayesinde dekoratif bir görünüm sergileyen The Ashk kolonyaları dekorasyon malzemesi olarak da kullanılabilecek. Böylece evlerin salonlarını süsleyen geleneksel kolonya şişeleri adeta bir dekorasyon malzemesi haline gelecek.

The Ashk’ın piyasada bulunan diğer kolonyalardan önemli bir farkı ise esans oranının çok yüksek tutulmuş olması. Bu sayede The Ashk kolonyaları tende çok daha uzun süre kalıcı olabiliyor.

The Ashk’ın yedi farklı çeşidi satışa sunuldu: Hayal, Hayat, Nevin, Su, Nadir, Can, Umut… Sadece bebekler için üretilmiş olan Masal… Ayrıca çamaşır kokusu olarak kullanıma sunulan Nil Linen bulunuyor.

Hayal, ismini hayatın hayalle beslenen döngüsünden alıyor. Hayat, yaratılma serüvenini kutsal enerjisi yedi katla ilişkilendirilen hayat ağacından alıyor. Nevin ismi yedi kat gök, yedi tepe İstanbul ve nefsin yedi kapısından esinlenmesinden geliyor. Su, ateşin ve yağmur damlalarının yarattığı suyu yüce dağların ardında görmesiyle ismini aldı. Nadir ise gezgin dervişlerin Ashk’a ermek için çıktıkları yolda kendilerin korumak amaçlı Teber’den esinleniyor. Bir başka çeşit olan Can ismi ise yaratılma serüvenini, yaradandan ötürü yaratılanı sevmekten alıyor. Umut ise ismini Ashk’ın bir bakışla başlayıp kum saati gibi yüreğe umutla akmasından alıyor.

Çamaşır kokusu olarak üretilen Nil Linen serisinin ise isim babalığını ünlü tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu yapmış. Nil Linen çamaşır serisinde dinginlik veren ıhlamur esansı kullanılmış. Ihlamurun uykuda dinginlik ve sakinlik veren olumlu bir etkisi var. Fransa’da kadınların dinginlik sağlayabilmek amacıyla iç çamaşırlarının içine ıhlamur kokusu sıktıkları biliniyor.

Cam şişe içinde her çeşidi farklı renkte deri ile kaplanmış The Ashk kolonyanın büyük boyu 165 TL.’den satışa sunuldu. The Ashk kolonyalarını şimdilik Harvey Nichols mağazalarında, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde ve Bodrum Mandarin Hotel’de bulmak mümkün. İnternet üzerinden satın almak isteyenler ise lidyana.com ve www.theashk.com sitelerinde bulabilirler.

The Ashk markasının yaratıcısı Narin Akçelik “İlerleyen günlerde The Ashk kolonyalarının satış noktalarını genişleteceğiz. Lüks kolonya ile geliştirdiğimiz bu yeni kategorinin Türkiye’de çok başarılı olacağına inanıyorum” dedi. İşkadını Akçelik The Ashk markası altında yeni ürünler geliştirmeyi de hedefliyor.

www.theashk.com