Düğün repertuarından beslenen şarkılarını, funk ve caz enerjisiyle harmanlayarak dünyanın bir çok festivalinde dahil seyircinin karşı koyamayacağı dans etme güdüsü ile güçlenen mutluluk yayan Kolektif Istanbul 10. yılını 13 Nisan’da Moda Sahnesi’nde kutluyor!

Fransa’nın Brötanya bölgesinden Richard Laniepce tarafından 2006 yılında İstanbul’da kurulan grup, günümüze kadar farklı müzisyenlerle çalışarak müziğini zenginleştirdi. Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde performanslar sergiledi. İstanbul Kolektif, müzik yolculuğuna günümüzde Laniepce (saksafon) başta olmak üzere Aslı Doğan (vokal), Batuhan Büyükdoğan (davul), Ertan Şahin (suzafon), Tamer ve Talat Karaoğlu kardeşlerden oluşan altı kişilik kadrosuyla devam ediyor.

Kolektif Istanbul, bu yolculuğun bir şekilde parçası, tanığı olmuş, konserlerinde t-shirt’lerini terden ıslatmış, evde hoparlörler karşısında ayağa kalkıp göbek atmış, yolda kulaklıklarından duyduğu ritme adımlarını uydurmaya çalışmış herkesi 13 Nisan Çarşamba akşamı Moda Sahnesi’ne davet ediyor. Grup üyeleri on yılın hikayesini hem sahnedeki müzisyen dostlarıyla, hem de dinleyicileriyle paylaşmak istiyorlar. Eski-yeni tüm şarkılar çalınırken Ceylan Ertem ve Sinan Kaynakçı da sahneye konuk olacaklar.