25 Kasım 2013’ten Mart 2014’e kadar Paris’te kalacak Maison  Michel Pop-Up mağazasında Ocak ayı itibariyle kişiye özel şapkalar tasarlanıyor!

1936 yılından beri şapka tasarımında ustalaşan Maison Michel,  pop-up (gezici) mağazası için Paris’in göbeğindeki Cambon Caddesi’ni tercih etti.  Küçük bir daire gibi tasarlanan dükkânda Maison Michel tasarımları diğer objelerle flört ediyor. Kapı açıldığında sizi sıcak bir atmosfer karşılıyor. Haussmann (1800’lerde Paris’i yeniden tasarlayan mimar) stili bir şömine, Barok tarzı bir aynayla birleşerek hayat buluyor.
Mağazanın dekorasyonunda bir tavus kuşu,  tavşanlar ve küçük kuşlar da yer alıyor. Çiçeksi kokular ve mumlar oratama renk katıyor. Yerler ise kalın bir zebra derisiyle kaplı. Vintage (ikinci el) mobilyalar modern parçalarla birleşiyor. Yerden tavana kadar siyah bir çizgi yükseliyor, bu da klasik şapkaların çoğunda yer alan siyah banda gönderme yapıyor.
Maison Michel pop-up mağazasında ziyaretçiler, kış renklerinin hâkim olduğu klasik şapka tasarımları ile markanın dünyaca üne erişmesini sağlayan saç aksesuarlarını satın alabiliyor. Ocak ayı itibariyle Maison Michel’in bu yeni dükkânında müşterilere özel tasarımlar da yapılmaya başlanacak. Ziyaretçiler kendi yaratıcılıklarını konuşturma fırsatı bulacak ve seçtikleri renk, çiçek ve tüylerle kendilerine özel şapka tasarlayabilecek. İsterlerse şapkalarına isimlerinin baş harflerini bile yazdırabilecekler!

19 rue Cambon, 75001 Paris, Fransa