Havalar soğudu diye kendimizi eve kapatmak zorunda değiliz! 

Tıpkı bahar ve yaz aylarında olduğu gibi hafta sonunu dolu dolu geçirmek istiyorsanız eğer İstanbul’da gezilebilecek pek çok lokasyon var. İşte sizler için seçtiklerimiz; 

 

 

İstanbul’a gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler için de Tarihi Yarımada her zaman iyi bir fikir, kışın soğuklarında bile!

 

 

Kışın İstanbul’da gezilecek yerlerden, açıkhavada zevk alınabilecek rotalardan biri Taksim’den başlayıp Galata’ya doğru inmek olabilir.

 

 

 

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi kışın İstanbul’da gezilecek yerler listesine burayı da eklemek gerekir. Çünkü hem kış mevsiminin hava koşulları sebebiyle kapalı bir mekan hem de eğlenceli, yerine göre de öğretici bir etkinlik aranılan zamanlar için balmumu müzesi iyi bir seçenek gibi görünüyor.

 

 

stanbul Modern süreli ve sürekli sergi salonlarında modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği, ayrıca eğitim ve sosyal programları, kafe ve kütüphane bölümleriyle de herkes için kültürel bir aktivite alanı sunan müzelerden biri. 

 

 

 

 İstanbul Oyuncak Müzesi, işte tatil gününüz için tercih edebileceğiniz, en tatlı mekanlardan biri. Hem yetişkinlerin bireysel olarak çok büyük zevk alabileceği, hem de çocuklu aileler için müthiş bir hafta sonu etkinliği olabilecek İstanbul Oyuncak Müzesi; geçmişten günümüze değişim gösteren oyun ve oyuncakların yer aldığı, rengarenk bir müze.