Malzemeyi odağında tutan mutfağı, sade ve akılda kalan seçenekleri ile Bomontiada’ya farklı bir yaklaşım getiren Kilimanjaro, menüsüne birbirinden taze mevsim lezzetlerini ekledi.

Türk mutfağından lezzetleri kendine has yorumu ile hazırlayan Kilimanjaro’nun sonbahar & kış menüsünde öne çıkanlar arasında zeytinyağlı fasulye, barbunya pilaki, ızgara lahana ve yabani mantar yer alıyor.

Mevsimsel ürünleri yerel üreticilerden tedarik ederek mutfağında kullanan Kilimanjaro’nun yeni menüsüne katılan tatlar arasında tarhana çorbası da bulunuyor. Tereyağında sotelendikten sonra sarımsak ve biber salçasıyla pişirilen tarhana çorbası ekmek kıtırlarıyla sunuluyor. Odun ateşinde islenip ağır ateşte aromatik bitkilerle tatlandırılan isli pırasa ise portakal çektirmesi, ev yapımı crumble ve lorla servis ediliyor.

Menüsünde bulunan yemekler kadar tatlılarıyla da adından söz ettiren Kilimanjaro, yeni menüsüne çok özel tatlılar ilave ediyor. Manda kaymağı ile servis edilen acıbadem tatlısı ve sipariş anında pişirilip vanilyalı dondurma ile sunulan Nutellalı dev cookie, şimdiden tatlı severlerin favorisi olmaya aday.

Rezervasyon için: 0212 377 03 50