Kahve ve tatlı severlerin son günlerde Beşiktaş’ta gidebileceği yeni bir adresleri daha var: Grumpy Coffee & Bakery. Şehrin gürültüsünden kaçıp kafa dinlemek istiyorsanız, şehrin tam ortasında açılan mekân tam size göre.

YAZI: MURAT ATAK

Beşiktaş’ta yeni açılan Grumpy Coffee & Bakery, mekân olarak küçük olsa da lezzet olarak büyük işler başarıyor. Butik kafe arayanlar için oldukça ideal bir yer. Mekânın sahibi Simge Gömeçlioğlu, insanların kahve içmediğinde huysuzlaştığını düşündüğünden, İngilizce’de “huysuz” anlamına gelen “Grumpy” ismini uygun görmüş. Gömeçlioğlu pastacılık konusunda epey yetenekli. Zaten kelimenin gerçek anlamıyla işin mutfağında o var! Açık bir mutfak kullandığı için tatlıları hazırlarken kendisini izleyebiliyorsunuz.

Mekânın tasarımını kendisi planlamış. Bir süre yurt dışında yaşadığı için dekorasyonu ABD ve Hollanda’daki kafelere benzeterek yapmış. Konsept, tatlı ve kahveden oluşuyor. Ancak menüde özel aromatik çaylar da mevcut. Burayı özel kılan şey ise tatlıların kafenin mutfağında hazırlanması. Simge Gömeçlioğlu menüyü sürekli yeniliyor ve mevsimine göre meyve seçip tatlıları buna göre hazırlıyor. Hazırladığı tatlılar ilk bakışta sıradan görünse de gayet lezzetli olduğunu söyleyebiliriz. Birçok tatlıyı bir arada tatmamıza rağmen şeker içinizi baymıyor. En çok beğendiğimiz tatlılar ise muzlu puding ve Victoria’s cake oldu.

1 2