Bir süre öncesine kadar “Karaköy Güllüoğlu’nun bulunduğu yer” olmaktan öteye geçmeyen Kemankeş Caddesi, Bej Karaköy, Mana, Karaköy Lokantası, FerahFeza gibi mekânlarıyla ve tarihi dokusuyla İstanbul’a hayat vermeye devam ediyor.

kemankesgal

Image 1 of 2

Eskiden annelerimizin “Sakın oralara gitme” diye uyardığı Karaköy, şimdilerde “anamızı da alıp” gidebileceğimiz bir bölgeye dönüştü. Öyle ki, her gittiğimizde yeni bir mekânla ve deneyecek onlarca yeni seçenekle karşılaştığımızdan, henüz bu bölgeden sıkılacak noktaya gelenimiz olmadı. Bölgenin popülerleşmeye başlamasında en büyük payı olan caddelerden biri de kuşkusuz Kemankeş Caddesi.
Kemankeş Caddesi denince bundan bir süre öncesine kadar aklımıza şu anki görüntüsü gelmiyordu. Aslına bakarsanız özellikle yeni jenerasyon için bu cadde, “Karaköy Güllüoğlu’nun bulunduğu yer” olmaktan öteye geçmiyordu. Eğer siz de caddeyi gezmeye baklava yiyerek başlamak istiyorsanız, güzel binasıyla dikkat çeken Deniz İşletmeleri’nin bulunduğu noktanın biraz ilerisindeki Güllüoğlu tarafından giriş yapabilirsiniz. Ancak kişisel fikrimizi soracak olursanız, baklava yemeden önce Namlı Gurme’de güne iddialı bir kahvaltıyla başlangıç yapabilirsiniz: “Her yer peynir, her yer sucuklu yumurta!”