Kasım ayında çıkan, yazana verdiği kadar okuyana da keyif veren kitapları sizler için sıraladık.

İşte kasım ayında kütüphanenizde yer vermeniz gereken kitaplar listesi şöyle;

Pierre Curie (Marie Curie’nin Otobiyografik Notlarıyla)
Nobel ödüllü Marie Curie, daha önce yayımlanmamış otobiyografik notlarının da bulunduğu bu kitapta en az kendisi kadar meşhur eşi ve laboratuvar partneri Pierre Curie’nin hayatına dair unutulmaz kesitler sunuyor.

Quijote Üzerine Düşünceler
Ortega y Gasset’in 1914’te, 31 yaşındayken yayımladığı kitabı Quijote Üzerine Düşün¬celer, felsefecinin daha sonra vereceği eserlerin çıkış noktasını oluşturur. Denemeler¬den oluşan bu kitabında özellikle sanat ve edebiyat alanlarındaki temel düşüncelerini ortaya koyduğu söylenebilir. Gerçekten de 1930’lardan sonra bu eserine göndermeler¬de bulunacak ve Quijote Üzerine Düşünceler, Ortega y Gasset’in düşüncesinin anlaşıl¬masında elzem bir eser niteliği kazanacaktır.

Kış Gelmeden Sevda Dolu Bir Yaz
Füruzan’ın Kış Gelmeden-Sevda Dolu Bir Yaz adlı yeni kitabı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı. Daha önce defalarca sahnelenen oyunların metni ilk kez bir kitapta bir araya geldi.

The Bride Test (The Kiss Quotient, #2)

On Yedi
Yazarın gerçek hayatta yaşadıklarıyla, düşlerinde yarattığı olaylar zincirini nefesinizi tutarak okuyacaksınız.

Taş Duvarı Aşan Kahkahalar
80’li yılların cezaevlerinde şiddete sadece direnişlerle değil, kahkahalarla da başkaldıranların öyküleri bunlar. Geçmiş ‘‘acılara’’ kırk yıl sonra gülümseyerek bakış denemesi.

Sıradan Bir Gün
Yekta Kopan’ın kaleminden sahte kimlikler, yalanlar ve hesaplaşmalar üstüne sürprizlerle dolu bir roman.

Kumandanı Öldürmek
Kumandanı Öldürmek yalnızlığı bir yük olarak görmeyen, yeri geldiğinde yalnızlığını bir madalya gibi göğsünde taşıyanlar için yazılmış bir roman.

Tavan
Rober Haddeciyan, başyapıtı olarak kabul edilen Tavan’da yatalak kalmış bir adamın dünyasına davet ediyor okuru.

Saklambaç (Bir Dedektif John Rebus Polisiyesi 2)
Kitapları yirmiden fazla dile çevrilen İskoç polisiye roman yazarı Ian Rankin, incelikle işlediği Dedektif John Rebus karakterinin bu yeni macerasında okuru da bir dedektif gibi düşünmeye davet ediyor.