1949 yılında büyükbabası tarafından kurulan Kartell’in üçüncü kuşak sahibi Lorenza Luti ile Türkiye’deki ilk “Flagshİp” mağazasını konuştuk.  Modanın merkezi olduğu için Nişantaşı’nı tercih ettiklerini söyleyen Luti, öyle görünüyor ki İstanbul’u gördükten sonra tek mağazayla kalmayacak.

kartellgaleri2

Image 1 of 4

Kartell dünyasında “flagship” mağaza ne anlama geliyor?
Bizim için flagship mağazalar çok önemli. İlk flagship mağazamızı Milano’da 1997 yılında açtık. Özellikle son 10 yıl içerisinde, Milano’daki mağazamızı takiben 130 yeni flagship mağaza geldi. Bu mağazalar iletişimimizin ilk ayaklarından biri çünkü bilmeden de olsa ürünlerimizin marka ile ilişkilendirilmesi konusunda bize çok yardımcı oldular. Pek çok insan ürünlerimize sahipti ancak Kartell markasına ait olduğunu bilmiyorlardı.

Nişantaşı’ndaki Kartell mağazasında bulabileceğimiz ürünler neler?
Kartell’in tasarımcılarından Patricia Urquiola’nın yeni tasarladığı kanepe ve Lenny Kravitz’in tasarladığı kürklü sandalye Kartell Nişantaşı’nın en gözde parçaları arasında. Yılbaşı içinse dört yeni ürünümüz var. Etrafı kumaş olan şeffaf bir lamba, görüntüsü cama çok benzeyen iki yeni vazo ve bir de çanta. Her yıl 15 yeni ürün çıkartıyoruz, yani her ay en az bir yeni ürünümüz oluyor.