2010 yılından beri İstanbul’da ödüllü 5 farklı otele – The House Hotel Galatasaray, The House Hotel Nişantaşı, The House Hotel Bosphorus, Vault Karaköy ile çok yakında kapılarını açacak olan The House Residence ve The House Hotel Bomonti – imza atan The House Hotel Collection, İstanbul dışındaki ilk oteli için Türkiye’nin büyüleyici simgelerinden Kapadokya’yı mesken tutuyor.

The House Hotel Cappadocia
The House Hotel Cappadocia, geleneksel evlerle tarihi mağaraların birleşiminden meydana geliyor. 29 odadan oluşan ilk kısmı Haziran 2015’de kapılarını açacak olan otelin 45 odasının tamamı ise Ocak 2016’dan itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayacak.
Göreme ve Ürgüp yakınında yer alan ve bölgenin turizm açısından hala bakir kalan noktalarından biri kabul edilen Ortahisar’da konumlanan The House Hotel Cappadocia, Ortahisar kasabasına ismini veren hisar ve İbrahim Paşa Vadisi’nin büyülü peri bacalarına açılan olağanüstü manzarasıyla nefes kesiyor.
The House Hotel Cappadocia fikri, Mil-May Tekstil San. Dış Ticaret A.Ş’nin sahibi Vahap Tanrıverdi ve eşi Sonay Tanrıverdi çiftinin rüyasının bir sonucu olarak doğdu. Ortahisar’a ilk görüşte tutulan Tanrıverdi çifti, 2011’de burada bölgeye artı değer sağlayacak, misafirlerine yerel bir deneyim sağlayarak bölgede bulunan diğer otellere göre fark yaratacak bir otel açmaya karar verdi.
Bir yandan merkezin kalabalığından uzak, diğer yandan ise tüm önemli noktalara yakın bir konumda yer alan otel, rahatlık ve konfor ve doğal köy yaşantısını bir arada sunuyor.

Ortahisar-Köyiçi Mevkii’nin tarihi dokusunu yansıtan bir restorasyon
Yapıldığı dönemi yansıtan kaya özelliklerinin muhafaza edildiği otelde restorasyon misafirlerin mekanın geçmişine doğru hayali bir yolculuğa çıkabilmeleri düşüncesi ile şekillendirildi. Bu nedenle kayadam mekanlara mimari değişiklik ya da tamamlama yapılmadı, tüm süreçte ODTÜ Mimarlık, Jeoloji ve İnşaat Fakülteleri’nden danışmanlık alınarak ilerlendi. Böylelikle ortaya Kapadokya bölgesinin dokusu bozulmamış ender noktalarından Ortahisar-Köyiçi mevkiinin tarihi mirasını yansıtan nitelikli bir tesis ortaya çıktı.

Otel, misafirlerini kahvehanesi, berberi ve Ortahisar Etnoğrafya Müzesi ile bölgenin yerel halkıyla kaynaşmaya teşvik edecek. Mimar Şekibe Aslan tarafından tasarlanan 45 oda tarihi mağara çizimlerini ve restore edilmiş evleri bir araya getirerek, şömineler, cumba ve oyuklar, gömülü üzüm cenderesi ve fermentasyon fıçıları gibi özgün unsurları muhafaza ediyor. Her odanın tasarımı ve iç dekorasyonuyla eşsiz olduğu otelde Kapadokya’nın tarihi mirasından esinlenen freskler dikkat çekiyor.
İç dekorasyonun, “Regal Classic”, “Raw Luxury” ve “Contemporary Classic” adları altında üç kategoride toplandığı otelde 65 kişilik kapalı alan kapasitesi ve 100 kişilik etkilyici Erciyes Dağı manzaralı geniş terasıyla Fresko Lokanta yer alacak. Güncel Türk mutfağını eklektik bir vizyonla yorumlayacak restoranın aynı zamanda bir taş fırını da bulunacak. Otelin alt katlarında konumlanacak 350 metrekare büyüklüğündeki spa’da ise bir Türk Hamamı, sauna, buhar odaları ve 4 masaj odası bulunuyor. Spa bölümünde The House Hotel Collection için özel olarak yaratılan “Lokum Istanbul” banyo ürünleri kullanılacak. Otelin şapel kısmı ise düğün, konser ve atölye çalışmaları gibi etkinliklere Ocak 2016’dan itibaren ev sahipliği yapacak.
Ulaşılabilir lüksü ayrıcalıklı servis ilkesiyle buluşturan The House Hotel Collection felsefesini takip eden The House Hotel Cappadocia misafirlerini Orta Anadolu’nun bu kendine özgü bölgesinin dünü ve bugününe tanıklık etmeye çağırıyor.

THE HOUSE HOTEL CAPPADOCIA
ORTAHİSAR MERKEZ, 50650 ORTAHISAR – NEVSEHIR TURKEY
Email: info@thehousehotel.com Telefon: +90 212 244 34 00