kanyongalKanyon Caz Havası’nın Ocak Ayı Konuğu Okay Temiz & Oriental Wind
Kanyon, Caz Havası konserleri ile her ay bir Pazar günü 14.00-16.00 saatleri arasında etkinlik alanında caz müziğinin önemli seslerini ağırlamaya devam ediyor. Kanyon, Caz Havası konserleri kapsamında 19 Ocak Pazar günü Okay Temiz ve Oriental Wind’i ağırlamaya hazırlanıyor.
Türkiye’nin önde gelen caz sanatçılarından vurmalı çalgılar üstadı Okay Temiz, Kanyon’da birlikte sahne alacağı Oriental Wind grubunu 1972’de Stockholm’de kurdu. Bu grupla Lannert Aberg, Bobo Stenson gibi İskandinavya ve Avrupa’nın tanınmış caz müzisyenlerini bir araya getirdi. Grup birlikte 400 civarında festivale katılıp 3000’den fazla performansa imza attı.
Okay Temiz, kendi icadı olan egzotik ve elektronik enstrumanları kullanarak 8 albüm kaydetti. Temiz’in birlikte çalıştığı farklı müzisyenlerle şekillenen repertuvarı Türk folk ezgilerinden esinlenen bestelerinden oluşuyor.
Okay Temiz 19 Ocak Pazar Günü Türkiye’nin önemli caz ve etnik performans müzisyenlerinin eşliğinde dünya müziğini cazın geniş yelpazesinde sunacak. Temiz’e gitarda Önder Focan, saksta Çağdaş Oruç, zurnada Ahmet Özden, keyboard’da Tom Temiz, basta Ozan Musluoğlu ve Konuşan Davulda (talking drum) Yamar Thiam eşlik edecek.
Önümüzdeki aylarda programda kimlerin yer alacağını öğrenmek ve konser günlerini kaçırmak istemeyenler Kanyon web sitesi ve Facebook sayfasını takip edebilirler.