Kanyon Teras’ta geçtiğimiz ay açılan Suvla; şarap barı, restoran ve butik bir mağaza olarak hizmet veriyor. 

teras-g

Kanyon Teras’ın yaz-kış demeden ne kadar dolu, ne kadar cıvıl cıvıl olduğunu şimdiye kadar deneyimlemeyen kalmamıştır. AVM’nin kendine has yapısını zaten seviyoruz, en üst katında yaratılan yeme-içme cennetini ise daha da çok seviyoruz. Şimdi Kanyon Teras’a gitmek için bir sebebimiz daha var; Suvla. Mekân zarif konseptiyle de olaya farklı bir bakış açısı kazandırıyor.
Şarap barı, restoran ve mağaza olarak hayata geçen Suvla, yaz aylarında şarap severlerin sıkça uğradığı yerlerden biri olmaya aday. Doğal, sade, iyi yemek ile şarap konseptini savunan mekânda, 60’ın üzerinde Suvla şarabının yanı sıra 30 farklı yerli markanın en iyi üretimleri de bulunuyor ve şişe olarak satın alınabiliyor. Zarif tasarımı ve özenle oluşturulmuş menüsüyle Suvla, yemek-şarap deneyimini bir üst boyuta taşımayı başarıyor. Menüde, şarabın yanında çok iyi giden, Suvla üzümlerinin de yetiştiği Çanakkale’nin Eceabat ilçesine özgü yerel lezzetler dikkat çekiyor. Yerli-yabancı peynirler, kurutulmuş veya fümelenmiş beyaz ve kırmızı etler, Suvla’nın şarküteri seçenekleri arasında ilk göze çarpanlar. Ayrıca Eceabat’taki geleneksel aile bağları, zeytinlikler ve bahçelerin bulunduğu Bozokbağ’da yetişen Kilye Doğal ürünleri de Suvla’nın mağaza bölümünde satışta.
Suvla’nın kısa sürede şöhrete kavuşan pizzalarının lezzetinde hamurunun da payı var. Hamurda genetiği değiştirilmemiş, 14 kromozomlu geleneksel Siyez yerli buğday unu kullanılıyor. Ekmekler de Siyez buğdayının yanı sıra Karakılçık ve Akkunduz unlarıyla yapılıyor.

NE YENİR? Suvla’nın zengin şarap menüsünden damak zevkinize uygun bir şişe seçtikten sonra şu yemekleri deneyebilirsiniz: Rezene-hindiba salatası, ızgara sebzeli pizza; karides, kabak, Kilye köz biberli pizza; ızgara bonfile veya ızgara somon. Suvla’da pizzalar 26 – 45 TL arası, ızgaralar 44 – 59 TL ve nefis orman meyveli mascarpone milföy tatlısı ise 24 TL.

Kanyon AVM, Büyükdere Cad. No: 185, Sinema Katı-Kanyon Teras, Şişli
0212 353 5464
10.00 – 23.00