Cihangir’in yeni kahve mekânlarından Not Just Coffee; leziz kahveler, ev yapımı kurabiyeler ve bol sevgi vaadediyor. 

kahve-g

Bundan iki ay önce, Cihangir’de yeni bir kahve hikâyesi başladı. Hayallerin gerçeğe dönüştüğü bu hikâyenin başkahramanı ise ünlü oyuncu Bergüzar Korel. Çok uzun zamandır bir kafe açmanın hayalini kuran Bergüzar Korel, ekranlara bir süre ara vermeye karar verdiğinde, düşlerini gerçeğe dönüştürecek zamanı bulmuş ve Not Just Coffee doğmuş.
Mimar Yavuz Çelenk’in elinden çıkan yalın dekoru ile Not Just Coffee’den içeri adım attığınızda, sade ama ince düşünülmüş detaylarla çevrelendiğinizi fark ediyorsunuz. İçeride sizi karşılayan, ressam Gamze Yalçın’ın eseri olan güzel duvar resmi ise klasik bir kafeden ne kadar uzakta olduğunuzu aklınıza kazıyor adeta.
Mocha, cappucino, Americano, espresso… Hangi kahveyi isterseniz Not Just Coffee’de mevcut. Kahve menüsü, kendisi de mekân işletmecisi ve barista olan Çağatay Gülabioğlu’yla birlikte hazırlanmış. Ama fazlası da var; burada yediğiniz tüm kurabiye ve kekler Bergüzar Korel’in kendi tariflerinden yola çıkılarak, tamamen doğal bir şekilde elde üretiliyor. Zaten kahvenin yanında bir çikolata parçalı kurabiye yemeden de olmuyor. Geçtiğimiz aydan itibaren, tamamen yerli üretim olan taze meyve suları Jüsistanbul ürünleri de Not Just Coffee’de meraklılarıyla buluşuyor.
Her detayın üzerinde ince ince düşünüldüğünü belli eden mekânın kâğıt kahve bardakları bile eğlenceli, zarif ve güzel bir tasarıma sahip. Burası, herkesin arkadaşça karşılandığı, kendinizi aile ortamında hissettiğiniz bir yer. Mekânın önünde ve içeride az sayıda masa olmasına rağmen, sıcaklığıyla sizi kavradığında bundan hiçbir rahatsızlık duymuyorsunuz. Her ne kadar ismi Not Just Coffee olsa da, burada lezzetli kahveler ve tadı damağınızda kalan tatlılar dışında pek de bir şeye ihtiyaç duymuyorsunuz.

1 2