Zengin kahve çeşitleri ve ev yapımı yiyecekler sunan mekan, kahvaltıcısı ve rahat ortamıyla da beğeninizi kazanacak. 

Yola altı kişilik ama büyük bir aile olarak çıkan It’s OK Coffee & Restarting Co. ekibi, öncelikli olarak müşterilerinin rahatını düşünüyor. Yemek ve kahve seçimlerinden dekorasyonuna kadar özel konseptiyle dikkat çeken It’s OK, hem bir buluşma mekânı hem ofis hem de keyif alınacak bir yer olarak hizmet veriyor desek yanlış olmaz.

Kahvenin ön planda olduğu menüde yenilikçi çeşitler üzerinden ilerlemek isteyen mekânda, iki blend ve beş single origin’den oluşan zengin bir kahve seçkisi var. Her ne kadar kahve ağırlıklı çalışsalar da, sektördeki çay alternatiflerinin ne kadar az olduğunu görüp, bu işe de el atmaya karar vermişler. Böylece menüye özel karışıma sahip yedi çay çeşidi de eklemişler. Kahvelerde Chemex ve V60’da Panama, Etiyopya, Kolombiya, Kenya ve Brezilya çekirdekleri kullanıyor. Ayrıca New York’tan dünyanın en güçlü kahvesini de ithal ediyorlarmış fakat sırrını size söylemeyelim zira bu lezzet mekâna gidip denenmeyi hak ediyor.

Mutfak kısmında ise hazır ürünlere karşı oldukları için, altı yıllık ekşi mayadan yapılan sandviç ekmeklerinden tatlılara her şeyi kendileri üretiyorlar. Kahvaltı menüsünde hem Türk hem de yabancı damak zevklerine uygun çeşitler dikkat çekiyor; zira içinde bagel’lar, taze meyveli granola veya pancake gibi yiyecekler de barındırıyor. Kahvaltıda güçlü olmak istiyorlar çünkü Cihangir’de olmanın bu sorumluluğa sahip olmayı gerektirdiğini düşünüyorlar. Fazlasıyla haklılar da. Hafta sonları Cihangir mekânlarının özellikle sabah saatlerinde nasıl dolup taştığını bilenler, kahvaltı unsurunun önemli olduğunu da çok iyi bilir.

Sonuç olarak It’s OK, kahve mekânlarına getirdiği farklılıklarla hem arkadaşların bir araya gelip keyifli vakti geçirebileceği hem de freelance çalışanların bilgisayarlarıyla gün boyu huzur içerisinde, lezzetli kahveler eşliğinde çalışabileceği rahat bir ortam yaratmış. Mutlaka uğramalısınız.

1 2