Dünya mutfağından lezzetler sunan ve tek mekânda iki farklı konseptle ev sahipliği yapan Grey Food & Drink, Topağacı’ndaki yeni tutkunuz olabilir. 

İstanbul’un yeni konsept mekanlarından biriyle karşı karşıyayız; Grey Food & Drink. Gerek dekorasyonu, gerekse zengin menüsüyle dikkat çeken mekân, sadece yemek için değil, akşamüzeri kokteylleri için de uğranabilecek bir yer.

Grey’in tasarımında hâkim olan yeşilliği görmezden gelmek pek mümkün değil. İki farklı bölümden oluşan mekânın bahçesinde sizi karşılayan canlı yeşil bitkiler dikkatinizi çekmiyorsa, masaların üzerindeki özel Paşabahçe kristal bardaklar, loş ambiyansla uyum sağlayan ve birçok farklı tasarım trendini barındıran zevkli seçimler mutlaka gözünüze çarpacaktır.

Bahçe bölümünde yaratılan brasserie, gün boyu oturabileceğiniz, kahvaltıdan öğle yemeğine kadar keyifli vakit geçirebileceğiniz veya iş toplantılarınızı yapabileceğiniz bir ortama sahip. Akşamüstü çalmaya başlayan hafif müzik eşliğinde arkadaşlarınızla içkilerinizi de yudumlayabildiğiniz bu alan, daha çok “casual” bir mekân deneyimi isteyenlere hitap ediyor. Daha ağır bir hava arıyorsanız, Grey Food & Drink’in akşam yemeğine ayrılan salon bölümüne geçmeniz gerekiyor. Fine dining atmosferiyle dikkat çeken bu bölümde, şef Asım Yıldız’ın hazırladığı ve dünya mutfağından titizlikle seçtiği yemekleri deneyimleyebilirsiniz. Sezar salata da var, carpaccio, kalamar veya porçini mantarlı risotto da. Bonfile ve deniz levreği ise mekânın en ilgi gören yemeklerinden… Akşam yemeği sonrasında “gece devam etsin” istiyorsanız, saat 03.00’e kadar açık olan mekânın yedi metrelik barında özel kokteyller eşliğinde müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

NE YENİR? Zengin sabah kahvaltısını ve gün içerisindeki hafif atıştırmalıkları Grey Food & Drink’in bahçe/brasserie bölümünde denemenizi tavsiye ederiz. Kahvaltıda lezzetli bir pankek yemek isteyebilirsiniz belki (20 TL). Şık bir akşam yemeği ve kokteyl keyfi için salon bölümünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Mekânın dillere destan deniz levreği (43 TL) ve bonfilesi de (49 TL) mutlaka denenmeli.

 

Teşvikiye Mah. Şakayık Sok. No: 19-B, Şişli

0212 234 0123

07.00 – 03.00
Grey Food & Drink Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato