Zomato özel bir derleme hazırladı. Kurucuları kadın olan restoranların bir araya toplandığı derlemenin ismi ise ‘Kadın Eli Değen Restoranlar’.

İşte karşınızda kadın eli değen restoranlar;

 

Cafe Cadde

Caddebostan’ın en sevilen mekanları arasında yer alan Cafe Cadde, Sultan Turanlı tarafından açılan ve işletilen bir mekan. Oldukça geniş bir menüye sahip olan Cafe Cadde, özellikle hafta sonu dolup taşıyor.

Vardar Terrace Restaurant & Bar

Cansu Kayabay’ın ortağıyla beraber açmış olduğu Vardar Terrace, çiftler için kurtarıcı restoranlardan biri. Romantik ortamı güler yüzlü servisiyle birçok müdavimi bulunan mekan başarıyla yoluna devam ediyor.

Banyan Restaurant

Restoran sektörünün başarılı isimlerinden olan ve en son Yeşil Restoran hareketiyle de ön plana çıkan Aslı Pasinli’ye ait olan Banyan, Boğaz’a nazır şık bir restoran.

 

İncirli Şaraphane

Kuruçeşme’de şık bir şarap evi olan İncirli Şaraphane de Aslı Pasinli’nin sahibi olduğu Soul group’un restoranlarından biri. Bulunduğu binada yer alan Kydonia ve La Mancha da aynı grubun yani Aslı Pasinli’nin.

 

Kydonia >>

La Mancha >>

kadın eli değen restoranlar

 

Big Chefs

İstanbul genelinde birçok şubesi olan ve hepimizin en azından bir kez gittiği Big Chefs’in başarısının arkasında bir kadın olduğunu biliyor muydunuz? Başarılı iş kadını Gamze Cizreli tarafından seneler önce kurulan Big Chefs, sağlam adımlarla yoluna devam ediyor.

Lokanta Maya

 Başarılı şef Didem Şenol’un açtığı Lokanta Maya, Karaköy’ün en sevilen restoranlarından biri. Lezzetli yemekleri ve göz dolduran sunumlarıyla sosyal medyada da çokça paylaşılan mekana kadın eli değdiği her halinden belli oluyor.

La Vie En Rose

 Her haliyle arkasında bir kadının olduğu belli olan La Vie En Rose, Yeniköy’de nevi şahsına münhasır bir mekan. Pasta ve cupcake’lerle yola çıkan Işıl Azak, daha sonraları menüsüne ana yemekler de ekledi. Özellikle hafta sonları boş yer bulmak zor zanaat.

 

Nicole Restaurant

Aylin Yazıcıoğlu’nun yetenekli ellerinden çıkan yemeklerden oluşturulan menünün sunulduğu Nicole, İstanbul’un sevilen Fransız restoranlarından biri. ‘Fransız mutfağı sanat işidir’ cümlesinin hakkını veren Aylin Hanım, aynı zamanda restoranın ortaklarından.

 

C’est La Vie

Paris’in ara sokaklarından birinde gezerken rastlayabileceğiniz türden bir mekan olan C’est La Vie, Sibel Doğanuz tarafından açılan bir restoran. Bol peynir çeşitli kahvaltısı, reçelleri ve en önemlisi waffle çeşitleriyle konuklarının gönlünü çalan mekan, müdavimlerini de oluşturmaya başladı.

kadın eli değen restoranlar any

Baylo Bistro Bar

Sıcacık ortamıyla konuklarını karşılayan Baylo, hem ortamı ve müzikleri hem de yemeklerinin lezzetiyle gelenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Neslihan Sağlamer’in kurucularından olduğu mekanın DJ’inin de kadın olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

 

Kiss The Frog

Açıldığı günden bugüne konuk yorumlarıyla ve sosyal medya paylaşımlarıyla adını sıkça duyuran, Rumeli Hisarı’nın en tazelerinden olan Kiss The Frog, Gül Etker’in açtığı ve büyütmeye devam ettiği göz bebeği.

 

Torte Bakery

Hem dış hem de iç dekorasyonuyla önünden geçenleri bile içeriye çeken Torte Bakery, Banu Uslu’nun açtığı ufak bir yer. İçerisinde kocaman tatları barındıran pastane, her genç kızın hayali diye adlandırabileceğimiz türden.

 

Cano Restaurant Bar

Karaköy’ün sevilen restoranları arasında bulunan Cano Restaurant, Candan Topdemir’in açtığı başarılı bir restoran.

 

Happily Ever After

 4 çocuk sahibi olan Ayşe Kucuroğlu, ‘çocuk da yaparım kariyer de’ cümlesinin en güzel örneklerinden biri. Bebek’te yer alan Happily Ever After’da her gün misafirlerini ağırlayan Ayşe Hanım’ın konukları arasında ünlü isimler de yer alıyor.

 

Sırçacı 14

Yeniköy’ün en sevilen cafeleri arasında olan Sırçacı 14’ün de arkasında başarılı iki kadın işletmeci var. Açıldığı günden bugüne kadar başarısını katlayarak devam eden mekan, Özlem Eren ve İpek Özmen’in eseri.

 

Küçük Meyhane

İki başarılı kadın, Niyaz Arığ ve Elif Tekir’in mutfaktaki ve işletmecilikteki yeteneklerini bir araya getirerek açtıkları Küçük Meyhane, Taksim’de şahsına münhasır ufacık bir meyhane. Gerçek fasıl müziğinin yapıldığı mekanın mezeleri de bir o kadar lezzetli.

 

Sıdıka Meze Restoranı

Sıdıka Karaman tarafından kurulan ve menüsü oluşturulan Sıdıka Meze Restoranı, isminden de anlaşılacağı üzere meze konusunda oldukça başarılı.

 

L’ange Pattisserie & Cafe

Suadiye’nin kadın eli değen Fransız pastanelerinden biri de L’ange Parrisserie. Sevilen tatlıları ve hoş dekorasyonuyla özellikle kadınların vazgeçilmez mekanlarından olan L’ange, Nihan Tekin tarafından açılmış.

 

Karaköyüm

Sevinç Baliç tarafından Karaköy’de açılan restoran harika ev yemeklerinden oluşan menüsüyle misafirlerini kendine hayran bırakıyor. Mükemmel deniz manzarasına sahip olan Karaköy’üm, sunumlarıyla da göz dolduruyor.

 

Zade Meyhane

İlgili çalışanları, güler yüzlü hizmeti ve diğer birçok meyhaneye nazaran ferah ortamıyla oldukça sevilen Zade Meyhane’nin kurucularından biri Secem Cancı.

 

Antica Locanda

Arnavutköy’de yeni sayılabilecek bir İtalyan olan Antica Lokanda’nın kurucularından biri Beldan Erkkul. İtalya’nın küçük kasabalarından birinde yemek yiyormuş gibi hissettiren mekan, çoğunlukla çiftlerin romantik yemeklerine ev sahipliği yapıyor.

 

The Crepe Escape

Şirin mi şirin ortamı, çeşit çeşit tatlı ve tuzlu krepleriyle kadınların kız kıza tercih ettiği ve birçok arkadaş sohbetine ev sahipliği yapan The Crepe Escape’in kurucusu tabii ki bir kadın. Leyla Özbayram’ın hayalini gerçekleştirerek açtığı mekanın şu anda 2 şubesi var.

 

Kantin

Nişantaşı’nda yer alan Kantin, başarılı şef ve işletmeci Şemsa Denizsel’in restoranı. Şemsa Hanım, mevsimlik taze sebzelerle ve senelerdir çalıştığı kasabından aldığı en taze etlerle Kantin’de harikalar yaratıyor.

 

Cup of Joy

Bebek’in sevilen 3’rd wave kahvecilerinden olan Cup of Joy, iki genç kadının başarısını gösterdiği bir mekan. Suzan Serez ve Ebru Döşekçi’nin hergün özenle müşterilerini ağırladığı mekanda tatlılar; şekerli, şekersiz ve glütensiz tercih edilebiliyor.

 

ANY

Arnavutköy’de yer alan ANY’nin göz alıcı bar konsepti, menüsü ve müzikleri misafirleri tarafından oldukça beğeniliyor. Mekanın kurucularından biri ise başarılı işletmeci Hülya Yazdıç.