Kadın sanatçılar Canan, Şükran Moral, Neriman Polat’la 9 Mart’ta Seyr-î Mesel Sanat Atölyesi’nde  “Kadına Şiddet, Sanatta Şiddet” etkinliğinde bir araya geliyoruz.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları dolayısıyla Seyr-î Mesel Sanat Atölyesi olarak bizler de bugünü hem sanatın, hem kadın haklarının içinde olacağı bir etkinlikle kutlamak istedik.

Sanat tarihinde kimi zaman doğurganlığı, bereketi temsil eden tanrısal bir varlık, kimi zaman erotizme hizmet eden cinsel bir obje, kimi zaman günah kaynağı, kimi zaman ise vatan toprağı ile birleştirilerek savunulması, korunması gereken kutsal bir varlık olarak ele alınan kadın bedeni, egemen zihniyetin belirlemelerine göre değişim geçirmiş ve ne yazık ki kendisi olmasına imkan tanınmamıştır. Hala da tanınmıyor.

9 Mart’ta Türkiye’de güncel sanat alanında cesur işler üreten kadın sanatçılar Canan, Şükran Moral ve Neriman Polat’la Seyr-î Mesel’de buluşuyoruz. Sanatçıların video-performans çalışmalarının sunumu ardından “kadına yönelik şiddeti”, iktidarların “kadın bedeni” üzerinden oluşturdukları politikaları ve bunların sanatlarına yansımalarını konuşacağız.

Rezervasyon 0212 244 97 89-0542 493 10 03

Etkinlik ücretsizidir.