Günümüzde ilişkilerin ömrü “Nerede yemek yesek?” sorusuna ne kadar hızlı cevap verildiğiyle ölçülse de bir çiftseniz gününüzü doya doya değerlendirmek için Kadıköy’den daha iyi bir alternatif kolay kolay bulamazsınız. Siz yeter ki değerlendirmesini bilin.

kadikoy

 

Kadıköy Moda tarafında bir öğrenci evi tembellik kokuyordu. Tatil boyunca karşılıklı “Tatil bittiğinden beri hiçbir şey yapmadık”, “Evet ya…” dendikten sonra baharın yaklaşmasının da etkisiyle konuşma nihayet ivme kazanıyor: “Birinci dönemin finalleri kar tatili yüzünden ertelenip durdu diye çok zorladılar. Dönem arasında beyinleri anca formatladık. Sonra da dönem başladı zaten”. İşte bu noktada kendi tembelliğine bahane bulan üniversiteli genç harekete geçiyor: “Bahar da geliyor, hadi bir şeyler yapalım o zaman sevgilim!”
Bu esnada bünyeyi tazelemek ve zihinleri açmak için Asia Chai Art sitesinden sipariş edilen White Silver Needle çayı demleniyor ve buharında seçenekler gözden geçiriliyor. İnternet, bağımlılık yapan Forge Empires oyunundan sonra bizi böyle bir çayla tanıştırdığı için kendisiyle gurur duymalı. Web’de gezinirken bir isim dikkatlerini çekiyor: “Kim Korkar Hain Kurttan”. Tembelliğin pasını atmak için tiyatrodan daha keyifli bir aktivite olabilir mi? Bilet bakılırken bir yandan da “Türkiye’de tiyatro ve verilen önem” üzerine derin bir sohbete dalınıyor. Kadıköy’deki Oyun Atölyesi’nde sergilenen oyun Tardu Flordun, Zerrin Tekindor, Şükrü Özyıldız ve Nilperi Şahinkaya’dan oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla bile tek başına izlenmeye değer… “Biletleri günler hatta haftalar öncesinden hızla tükenir, bilet bulabilsek bari. Toteme ihtiyacımız olacak haydi parmaklarımızı bükelim. Ve evet, hafta içi şansı olsa gerek son kalan iki bileti de almayı başardık sevgilim. Haydi kutlamak için Spotify’ın ücretsiz sürümünden bir liste açıp, sevdiğimiz şarkının denk gelmesi için bir totem daha yapalım! Gelirse sonra da onu kutlarız!”

ÖGRENCİNİN  KALBİNE GİDEN YOL
Müzik eşliğinde hazırlanıp çıkılıyor Kadıköy’e. Günümüzde ilişkilerin ömrü “Nerede yemek yesek?” sorusuna ne kadar hızlı cevap verildiğiyle ölçülüyor. Bu çiftimizde böyle bir sorun pek yok. Zira öğrencinin kalbine giden yol, hesaplı yemekten ve pizzadan geçer! Eğer vejetaryense Veggie pizza en iyi seçenek. Bu yüzden akla gelen ilk yer Pizza Vegas oluyor. Hem harika pizzaları hem pratik formatı hem de uygun fiyatları ile Kadıköy’deki en lezzetli ve en hesaplı kaçamak. Üstelik yaptıkları soslar da mükemmel! Pizza Vegas’ta Chicken Barbeque ve Veggie pizzalara soslardan kalpler ve gülen suratlar çizip yedikten sonra mekândan kalkılıyor. Sevgilisini iyi tanıyan gencimizin ısrarıyla Pizza Vegas’tan oyuna bir saat kala çıkıldı. Zira asla bakılmadan geçilmeyecek dükkânlar olan Lemur ve Jajha yollarının üzerinde. Lemur’a her zamanki gibi yeni ürünler gelmiş, en dikkat çekeni ise el yapımı kameralardan Pinhole. Jajha da yeni bileklikleriyle bahara hazır! Alışverişi de tamamladıktan sonra grafiti dolu duvarlara adeta bir sanat galerisi sahibinin edasıyla yaklaşarak tiyatroya tam vaktinde geliyorlar ve perde! Tiyatronun ardından oyunun etkisinden çıkamayan çiftimiz, kocaman olmuş göz bebekleriyle birkaç dakika daha ayakta dikiliyor. Kız duvarın köşesindeki kedinin bıyıklarını, oğlan kızın pantolonundaki desenleri sayarak kafayı boşaltmaya çalışsa da sonunda pes ediliyor. Oyunun kritiğini yapmak için kocaman porsiyonlarda enfes patates kızartması ve 70 çeşit bira seçeneği olan Zeplin’e doğru yola çıkılıyor.
Kadıköy lezzetli, Kadıköy sanat dolu, Kadıköy eğlenceli, Kadıköy kedili… Birçok şeyi yaşamak için gerçekten çok tatlı! Burada aşk kırıntılarını takip ederek paylaşılacak yüzlerce duygu bulabilirsiniz.