22. İstanbul Caz Festivali’yle eş zamanlı düzenlenen ‘Gece Gezmesi’ yarın akşam (8 Temmuz Çarşamba) kulüp etkinlikleriyle caz ışığını tüm Kadıköy’e yayacak. Etkinlikte konserlerin yanı sıra atölye çalışmaları da olacak.

İlk kez gerçekleşecek etkinlik Kadıköy, Moda ve Yeldeğirmeni rotasında yer alan Kargart, Köşe, Living Room, Moda Sahnesi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Club Quartier, All Saints Moda Kilisesi, Atölye Hangart ve Tasarım Bakkalı’nda olacak.

Etklinliğin güzel tarafı, Gece Gezmesi için aldığınız bilet (56 TL), bütün konserlere girişte geçerli. Konserlerden önce Club Quartier, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Moda Sahnesi’nde yer alan danışma masalarında gece boyunca geçerli olacak bileklik değişimi yapılması gerekiyor. Mekânların seyirci kapasitesinin sınırlı olması sebebiyle kapasite dahilinde içeriye dinleyici alınacağını önceden belirtelim.

“Gece Gezmesi” Programı:

KargART
21:45

Kadıköy Barlar Sokağı’nın ağır topu Karga cephesinde ilk olarak 21.45’te performanslarında mizah, enstalasyon, video, propaganda öğelerine yer veren şaşırtıcı İstanbul kolektifi Ha Za Vu Zu sahneye çıkacak. Devamında ise Güneş Alpman, Umut Çetin, Ali Somay ve Baran Göksu’dan oluşan, 60’ların saykedelik, surf, funk ve garage rock stillerinden ilham alan Alpman and The Midnight Walkers 23.30’da geceyi kapatacak.

KÖŞE
21:00

Gece dahilinde Köşe’ye demir atan Can Kazaz olacak. MC Recep ismiyle yayımladığı siyasi parodi müzikleriyle tanınırlığını arttıran, pastoral öğelerle süslediği alternatif folk baladları seslendiren Can Kazaz ilki 21.00 ikincisi ise 21.45’te olmak üzere yarım saatlik iki performans sergileyecek.

LIVING ROOM
21:30

Living Room’un açılışını 2013 hem Nardis hem IKSV Genç Caz yarışmaslarının kazananı Deniz Taşar ve ekibi Deniz Taşar Quintet 21.30’da yapacak. Ardından veteran caz gitaristi Neşet Ruacan biri 23.15 diğeri 00.15’te gerçekleşecek iki setle seyircinin karşısına çıkacak.

MODA SAHNESİ
20:15

Moda Sahnesi’nde gecenin açılışını 20.15’te avangard yaklaşımlarla caz öğelerini bir araya getiren Mikado yapacak. Ardından yurtdışı başarılarıyla göz dolduran dream pop ve indie rock grubu The Away Days 21.45’te sahneyi devralacak. Moda Sahnesi’nin kapanışını ise 23.15’te gitar müziği ve alaturkayı aynı potada eriten Gaye Su Akyol yapacak.

YELDEĞİRMENİ SANAT MERKEZİ
20:00

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde 20.00’de caz, R&B, funk ve soul tarzlarda müzik yapan henüz 21 yaşındaki Su İdil sahneye çıkacak. 21.15’te ise İstanbul sahnesinin son dönemde en popüler isimlerinden, akustik gitarıyla ve samimi şarkı sözleriyle dikkat çeken Kalben sahneyi devralacak.

CLUB QUARTIER
19.45

St. Josephliler Derneği olarak da bilinen Club Quartier’de 19.45’te İstanbul caz sahnesinin yıldızı parlayan trompetçisi Barış Demirel aka Barıştık Mı sahneye çıkacak. 21.00’de şarkıcı, söz yazarı, besteci, prodüktör ve multi-enstrümantalist Can Güngör kent ozanı samimiyetiyle sahneyi devralacak. 22.15’te ise İlhan Erşahin; Alp Ersönmez, Turgut Alp Bekoğlu ve İzzet Kızıl’dan oluşan İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions projesiyle gecenin kapanışını yapacak.

ALL SAINTS MODA KİLİSESİ
20:00

İlk albümünü henüz yayınlayan, duyduğunuz neredeyse her Türkçe sözlü şarkının yazarı Burcu Tatlıses ile Yasemin Mori’den Ceylan Ertem’e birçok müzisyen ve grupta gitar çalan Cihan Mürtezaoğlu Duo projesiyle 20.00’de gecenin açılışını yapacak. Ardından akustik gitarı ve şarkı sözleriyle “Türk indie”sinin ve Yüzyüzeyken Konuşuruz’un yaratıcısı c 21.00’de mikrofonu devralacak.

ATÖLYE HANGART

20:00

Atölye Hangart’ın tek konserinde pop, funk, rock ve jazz türlerinde performans sergileyen Samet Kılıç & Serhat Yılmaz Duo 20.30’da sahneye çıkacak.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Tasarım Bakkalı

El Yapımı Enstrüman Atölyesi, 16.00 – 17.00 ve 17.00-18.00

Atölyeye katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

Pop-Up Sahne Tasarımı Atölyesi, 16.00 – 18.00

Gönüllüler ve TAK ekibi belirlenen çim alana sahneyi kuracak. (Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, No: 63 yanı.

Atölyeye katılım 50 kişi ile sınırlıdır.

El yapımı enstrüman atölyesinde kağıt rulo, balon, hortum gibi malzemeler müzik enstrümanına dönüştürülecek. Bir yandan benzer malzemelerle bir sahne tasarlanacak. 18.00’de bu sahnede Ha Za Vu Zu ekibi ve enstrüman atölyelerinden çıkanlar bir pop up konser gerçekleştriecek. Atölyeler Ha Za Vu Zu, Tasarım Bakkalı ve TAK’ın desteğiyle gerçekleştiriliyor.