Joaquin Phoenix’in efsane bir performansa imza attığı Joker, vizyondaki ilk hafta sonunda 234 milyon dolar hasılata ulaşarak gişede büyük bir başarıya imza attı.

Joker, dünya prömiyerini 31 Ağustos’ta Venedik Film Festivali’nde yaptıktan sonra; Toronto ve New York gibi önemli festivalleri ziyaret etti. Özellikle Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan’a layık görülmesiyle sinemaseverlerin merakını biraz daha kabartan Joker filmi, nihayet bu hafta dünya genelinde vizyona girdi. Sadece ABD’de değil, tüm dünyada ilgiyle karşılanan film, vizyondaki ilk hafta sonunda 234 milyon dolar hasılata ulaşarak tüm beklentilerin üzerine çıkmayı başardı.

Joker’ın ilk hafta sonundaki 234 milyon dolarlık hasılatının 93.5 milyon doları ABD’den gelirken, geri kalan 140.5 milyon doları ABD dışından elde edildi. Bu durum, daha önce beyazberdede oldukça başarılı yorumlarını gördüğümüz karakterin tüm dünyada sinemaseverlerin ilgisini çekmeyi başardığını gösterdi.

Joker gişede yakaladığı bu büyük başarıyla ekim ayı hasılat rekorlarını da ele geçirmeyi başardı. Hem ABD’de hem de ABD dışında bugüne kadar gişede en iyi açılış yapan film Venom’dı. Geçtiğimiz yıl vizyona giren Venom, gişedeki ilk hafta sonunda ABD’de 80.2 milyon dolar, ABD dışında ise 127.1 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmıştı.