Borusan Contemporary, İrlandalı sanatçı John Gerrard’ın yeni çalışmalarından oluşan, Exercise adlı sergiye ev sahipliği yapacak. Bu sergide yer alan bütün işlerde görüntüye üç boyutlu bir biçim olarak yaklaşılıyor ve eserlerin temelinde simülasyon ve oyun motorları kullanılıyor. Exercise sergisinde Gerrard, insan bedenini merkez alarak fiziksel mekanların gerçek zamanlı portrelerini sunuyor.
Exercise’da insan gücü ve insan bedeninin disiplin ve koreografik hareketle ilişkisi, hem küresel savaşlarda, hem de küresel eğlence dünyasında kullanılan teknolojilerle araştırılıyor. Sanatçı eserlerinde kullandığı kendine özgü tekniği sayesinde sanal ortamda hayat bulan hareketli heykeller yaratıyor.
Sergide Borusan Contemporary tarafından sipariş edilen Exercise (Dunhuang) eserinin yanı sıra, Infinite Freedom Exercise (near Abadan, Iran) ve yeni bir eser olan Burning Oil Fields (near Abadan, Iran) sergileniyor. Ayrıca Modern Art Oxford / Oxford University tarafından sipariş edilen Exercise (Djibouti), Animated Scene (Oil Field) adlı eser de sergide yerini alıyor.
 1974’te İrlanda’da doğan, Dublin ve Viyana’da çalışan John Gerrard, genellikle heykel çalışmalarıyla tanınıyor. Eserlerinde üç boyutlu gerçek zamanlı bilgisayar grafikleri kullanıyor. Hiper-gerçekçi sinema tarzında çalışmayı benimseyen Gerrard, teknolojinin insanlara tüm dünyaya erişim fırsatı sunarken aynı zamanda insanı dünyanın gerçekliğinden uzaklaştırdığı görüşüne odaklanıyor.

01 Mart – 01 Haziran 2014
Borusan Contemporary