Klasik gitarla hayranlık uyandıran bestelere hayat vermek… Günümüzün seçkin klasik gitaristlerinden Jason Vieaux etkileyici virtüözlüğüyle klasik olmanın da ötesine geçiyor.

Genç yaşta klasik gitaristler arasında ismini duyuran Jason Vieaux, 1992 yılında henüz 19 yaşındayken Guitar Foundation of America (GFA) Uluslararası Gitar Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanarak yarışma tarihinde birincilik ödülünü kazanan en genç sanatçı oldu. Kariyerinde birçok birinciliğe adını yazdıran Jason Vieaux “Salon di Virtuosi Career Grant” ödülü ile onurlandırıldı.

ABD ve yurtdışında solo, oda müziği ve konçerto performansları sergileyen klasik gitarist; Miguel Harth-Bedoya, Jahja Ling, Stefan Sanderling ve Alasdair Neale gibi saygın orkestra şefleriyle birlikte çalıştı.

Dünya çapında gerçekleştirdiği turnelerle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Jason Vieaux; Avrupa, Meksika, Güney Amerika, Güneydoğu Asya, Uzakdoğu, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan sonra İstanbul’da, PSM’de siz sanatseverlerle buluşacak.

Zorlu Center PSM – Drama Stüdyo , Beşiktaş
25 Mart 2014, 21:00