Klasik Batı müziğini Türkiye coğrafyasıyla harmanlayarak müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin ve Hasan Ferid Alnar’ın besteleri; kendilerinden 50 yıl sonra Japonya’ya, genç ve umut vadeden piyanist Deniz Erden ile uzanacak!

Ortaokul ve lise yıllarında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bolümüyle genç yaşta başlayan müzik eğitimini, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünde tamamladığı lisans ve yüksek lisans eğitimleriyle taçlandıran Deniz Erden, Türk bestecilerin ezgilerini, Japon müzikseverlere hissettirmeye gidiyor!

Dünya Prömiyeri

Müzik dünyasında yeteceğiyle önümüzdeki dönemde sıkça adından bahsettirecek olan Deniz Erden, klasik Japon müziğinin çağdaş sanatçıları Hideki Kozukura ve Akira Nishimura’nın eserlerine konserde yer verecek. Bununla beraber, Japon besteci Haruyuki Suzuki’nin Ringlet parçasını da ilk kez bu konserde çalarak eserin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Japonya sonrası Türkiye’nin farklı yerlerinde düzenlenecek konserlerle, bu kez Türkiye’deki müzikseverler bu Japon bestecileri ülkemizde dinleyebilecekler.

Sarı Gelin Sürprizi

18 Kasım’da Tokyo, 20 Kasım’daysa Nagoya da gerçekleşecek iki konserde Japon müzikseverleri bir de sürpriz bekliyor. Farklı yorumlarıyla müzik severleri geniş bir yelpazede etkilemiş, son olarak Fazıl Say’ın yorumuyla klasik müziğe kazandırılan Sarı Gelin parçası da Deniz Erden’in repertuarında yer alıyor.