Elvan Tığlıoğlu sadece ceket, palto ve kaban üreten bir tasarımcı. İşin güzel yanı, Türkiye’de henüz tanınmadan ünü sınırlarımızı aşmış. Kendisiyle Arnavutköy’deki tasarım ofisinde görüştük ve modellerinin neden bu kadar sevildiğini de orada anladık.

tasarimci-g3

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları mezunuyum. İş hayatıma reklam ajansında müşteri temsilcisi olarak başladım. Altınyıldız grubunda bir yıl vitrin tasarımı ve V2k’da yine bir yıl moda danışmanlığı görevinde bulundum. Halkla ilişkiler ve organizasyon şirketlerindeki çalışmalarımın ardından La Mode en Images adlı Fransız organizasyon şirketiyle yaptığımız ortaklığın sonucunda İstanbul’da Cartier’nin dünya lansmanı ve Chanel defilesini gerçekleştirdik. Ortaklığımız bugün de devam ediyor. Aynı süreçte Sibel Arna ile birlikte markalara, ünlülere, dizi ve programlara stil danışmanlığı hizmeti vermeye başladık; beş yıldan beri de bunu sürdürüyoruz. 2014 itibarıyla, hayalimdeki ceketleri tasarladığım “Jaquette” markasını kurdum. Genç bir marka olarak ilk heyecanımı da Lara Fabian’ı İstanbul konserinde giydirerek yaşadım. Hatta daha sonrasında aramızda iyi bir uyum oluştu ve kendisini dünya turnesi konserleri için giydirmemi istedi. Ben de bu konserler için 12 parçalık bir takım hazırladım.

Cekete olan ilginizin nedeni ne?
En çok aldığım ve her ortamda “hayat kurtardığına” inandığım tek ürün ceket diyebilirim. İstanbul’da Chanel defilesini düzenlerken, mutfağında bulunup daha yakından gözlemleme şansım oldu ve ceketlere duyduğum hayranlığım bir kat daha arttı. Aslında ceket çıkış noktam ama ceketlerimi tamamlayan diğer ürün gruplarına da giriyorum. Hangi ürünü yaparsam yapayım, dikkat ettiğim hep Jaquette kadınının duruşu. Özgüvenli, kadınsı, rahat ve çapıcı…

1 2 3