Güzel Sanatlar Parkı’nda Temmuz ve Ağustos aylarında yaz tatilindeki çocukları hayal güçlerini besleyecek rengârenk atölyeler bekliyor. Çocuklar, farklı dönemlerde ve tarzlarda, büyük sanatçılar tarafından resmedilmiş başyapıtlar ile tanışıyor, sanat tarihine damgasını vuran bu eserleri özgürce yeniden yaratıyor.

01vangogh

 

Çocukların İstinyePark’ta geçirdikleri zamana sanat katmak amacıyla yaratılan Güzel Sanatlar Parkı, Ocak ayından Haziran ayına yaklaşık 6400 çocuğu sanat ile buluşturdu. Güzel Sanatlar Parkı dünyanın en ünlü portre ve manzara resimlerinden esinlenerek, klasik dönemden Pop Art’a kadar geniş bir yelpazede hem öğretici hem eğlenceli atölyelerine Temmuz ve Ağustos aylarında da devam edecek.

02frida

 

İstinyePark’ta yer alan Güzel Sanatlar Parkı Atölyeleri’nde Vincent Van Gogh’un yatak odasından, Henri Rousseau’nun vahşi ormanlarına, Frida Kahlo’nun en sevdiği hayvanlarından Salvador Dali’nin eriyen saatlerine doğru düşsel bir yolculuk sunulacak. Yaz atölyelerinde büyük sanatçıların başladıkları eserleri hayal güçleri ile küçük sanatçılar tamamlayacak.

03rousseau

 

İstinyePark Güzel Sanatlar Parkı, yenilenen etkinlik alanında 14-15-16-17 Temmuz ve 18-19-20-21 Ağustos tarihlerinde 12.00-19.00 saatleri arasında eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek atölyelere çocuk sanatçılarını bekliyor.

 

04dali