İstanbul, birbirinden güzel parkları, bahçeleri ve koruları ile İstanbul’un doğal güzelliğine büyük katkı sağlamaktadır.

İşte hala güzelliğini korumaya devam eden parklar;

 

Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu Anadolu yakasında görüp görebileceğiniz en güzel, en eşsiz manzara sahip. Gidenlerin hayran kaldığı ve 180 Çeşidin bulunduğu açık büfesiyle sabah kahvaltınızı büyük bir zevkle yapacağınız sayılı yerlerden bir tanesi.

Japon Bahçesi

İstanbul’da yaşayıp, bilmediğimiz güzel yerlerden bir tanesi daha. Japon Bahçesi’nin insanı İstanbul’dan alıp götüren farklı bir atmosferi var.

 

 

Atatürk Arboretum

Bahçeköy Orman İsletme Müdürlüğü’ne bağlı bir isletme şefliği olan arboretum, kelime anlamı da çeşitli canlı ağaç türlerinin “derlemini (koleksiyonunu)” barındıran bir ağaç müzesi olarak tanımlanabilir.

 

Gülhane

Gülhane Parkı insana huzur veren laleleri ve bir çok mazisi ve geçmişi vardır buranın. Ufak bir gezinti yaparak doğanın temiz kokusunu bol bol içinize çekebilirsiniz.

 

Ulus Parkı

İstanbul’un belki de en güzel manzaralarından birine sahip olan Ulus Parkı, İstanbul Boğazı’na tepeden bakabileceğiniz bir yerde ikamet ediyor. Ulus Parkı’nın bu kadar beğenilmesinin en önemli nedeni manzarası.

 

 

Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul’da Kadırgalar Vadisi’nde bulunan Maçka Demokrasi Parkı, konum itibariyle Dolmabahçe, Maçka, Nişantaşı ve Harbiye arasında yer almaktadır ve oldukça geniş bir alan üzerine yayılmıştır. Hafta sonunuz için tatile çıkmak gibi bir planınız yoksa ve evde oturmaktan da fazlasıyla sıkıldıysanız Maçka Demokrasi Parkı’nda, yeşilin çeşitli tonlarının arasında rahat bir nefes alabilirsiniz.

 

 

Yıldız Parkı