Nil ve Bulut çifti ile İstanbul’daki favori sokaklarında buluştuk, ilişkilerine ve İstanbul’a dair konuştuk. 

nil-bulut

İstanbul ve aşk ayrılmayan bir ikili. Biz de başarılı üç çiftin peşine düştük ve aşka dair düşüncelerini sorduk. Cool çiftler Nil Ertürk –  Bulut Dur, Elif Tanverdi – Oğuz Kont ve Deniz Yılmaz – Türker Akman ile İstanbul’daki favori sokaklarında buluştuk, ilişkilerine ve İstanbul’a dair konuştuk

Yazı ve Fotoğraflar: Murat Can Uysal

Nil Ertürk

İlk tanışmanız nasıl oldu?

Üniversite yıllarında Bulut’un o yıllarda çalıştığı şirkette fotoğrafçı ve stylist olarak çalışmaya başlamıştım. O sırada tanıştık. Çalıştığım bir yıl süresince Bulut’la çok iyi arkadaş olduk. Bir yıl sonrasında ilişkimiz başladı. Beş yıldır da birlikteyiz.

Aşkı İstanbul’da yaşamak nasıl bir duygu?

İstanbul’un aşkımıza yansıyan bir duygusu yok açıkçası. Çünkü biz İstanbul’u sevmeyerek birleştik. İkimiz de farklı şehirlerden geldiğimiz için İstanbul’da insanların birbirleriyle olan ilişkisi, kaotik ortamı rahatsız edici. O yüzden İstanbul’da kendimize göre bir düzen kurduk. Biz burada biraz Paris, biraz Stockholm’u arıyoruz. İstanbul’un bize öyle görünen yerlerini seviyoruz.

İstanbul’daki en romantik anınız?

İlişkimizin başladığı yıllarda İstanbul’da çok güzel bir kar yağmıştı. Karlar içinde Asmalımescit’de el ele yürüdüğümüz gün en romantik anlarımızdan biriydi. Adeta film karesi gibiydi.

2015’te birlikte planladığınız/hayal ettiğiniz bir yolculuk var mı?

Haziran ayında, en yakın arkadaşımın düğün kutlaması için New York’a gidiyoruz. New York’ta uzunca bir süre kalıp şehrin tadını çıkarmak istiyoruz.

 

Bulut Dur

Aşk sizce nedir?

Özetle aşk benim için Nil demek.

Aşkı tanımlayan İstanbul semtleri sizce nereleri?

Aşkı tanımlayan semtler bence Bebek ve Arnavutköy. Özellikle Arnavutköy, İstanbul’un eski dokusunu, tarihini çok iyi hissettiğimiz, eski birçok aşkın hissiyatını veren yerlerden.

İstanbul’da birlikte gitmekten hoşlandığınız favori adresleriniz nereleri?

Karaköy, İstanbul’daki tek favori yerimiz. Karaköy her ne kadar kalabalıklaşsa da hâlâ bakir aslında. Karaköy’ün dışında yemek yemek, bir şeyler yapmak bize hiç çekici gelmiyor. Yemek için tercihimiz İstikamet Karaköy, Colonie, Naif ve Nar Cafe, kahve için Coffee Sapiens’e gidiyoruz.

En unutamadığınız/romantik tatiliniz hangisiydi?

Yeni fikirler kazanmak ve ilham almak için gittiğimiz Paris seyahati.

 

Çiftin önerdiği butik tasarım mağazaları

Tasarım objeler – ev eşyaları için Lüleci Hendek Sokak’taki Hiç Contemporary Crafts

Felsefesi ve minimalliğiyle Tomtom Mahallesi’ndeki Hamm

Farklı stil anlayışıyla Nişantaşı’ndaki Fey