Elif & Oğuz çifti ile İstanbul’daki favori sokaklarında buluştuk, ilişkileri ve İstanbul’a dair konuştuk.
cool

İstanbul ve aşk ayrılmayan bir ikili. Biz de başarılı üç çiftin peşine düştük ve aşka dair düşüncelerini sorduk. Cool çiftler Nil Ertürk –  Bulut Dur, Elif Tanverdi – Oğuz Kont ve Deniz Yılmaz – Türker Akman ile İstanbul’daki favori sokaklarında buluştuk, ilişkilerine ve İstanbul’a dair konuştuk.

Yazı ve Fotoğraflar: Murat Can Uysal

Elif Tanverdi 

İlk tanışmanız nasıl oldu?

Bir konserde tanıştık, daha sonra Oğuz beni başka bir konsere davet etti. Uzun bir süre için yurt dışına yerleşecektim o dönem, üç hafta sonra da gidiyordum, plansız programsız, neye uğradığımızı şaşırdık. İlişkimizi uzunca bir süre birbirimizden uzakta yaşadıktan sonra şimdi beraberiz.

 

Aşkı İstanbul’da yaşamak nasıl bir duygu?

Evden çıkmazsan güzel. Hadi tamam vapurun da hakkını yemeyelim. Onun dışında uzun zamandır beklediğim, sevdiğimiz bir müzisyenin konserinde bile huzurlu, mutlu olamıyoruz. Sokakta çok fazla negatif enerji, gerginlik, mutsuzluk var.

 

En romantik anınız?

Berlin’den iki günlüğüne İstanbul’a döndüğüm zaman. Havaalanından havaalanına ayrı bir saniye bile geçirmemiştik.

 

2015’de birlikte planladığınız/hayal ettiğiniz bir yolculuk var mı?

Sürekli yolculuk hayal edip planlıyoruz. Şili’de arkadaşlarımızın düğününe gitmeyi, gitmişken de biraz Peru, Bolivya falan gezmeyi arzuluyoruz. Bir de Glastonbury’ye bilet aldık, umarım yazın birlikte gideceğiz.

Oğuz Kont

Aşk sizce nedir?

Bence aşk, kelimelerle ifade edilemeyen duyguların, üç harf yan yana getirilerek bir kelimede ifade edilmeye çalışılmasıdır. Aşkı anlatamazsın, yaşarsın.

Aşkı tanımlayan İstanbul semtleri sizce nereleri?

Aşkı tanımlayan bir İstanbul semti ne yazık ki yok bana göre.

İstanbul’da birlikte gitmekten hoşlandığınız favori adresleriniz nereleri?

Geceleri İndigo, konser için Salon ve Babylon, akşam yemeği için Sushi Express ve Ara Kafe, akşam içkisi ve atıştırmalık için Kozmonot Pub, kahvaltı için Cafe Faruk ve Privato, öğle yemeği için Helvetia ve Sosa, kahve için Drip Coffeeist Asmalımescit ve 7gr Art Coffee.

En unutulmaz/romantik tatiliniz hangisiydi?

Tabii ki ilk tatilimiz. Elif’in Güney Amerika’ya gitmeden önce İstanbul’da çok az zamanı vardı, biz de elimizden geldiğince vakti en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorduk. Elif, “Hadi Kartalkaya’ya gidelim” dedi. Ben daha önce kayağa hiç gitmemiştim. Elif’ten böyle bir teklif gelince ben de her zaman olduğu gibi düşünmeden kabul ettim. Baya güzel iki gün geçirdik. Çok kar yoktu. Biz gittiğimizde en son 12 gün önce kar yağmıştı, yerler buzdu fakat Elif tüm sabrıyla bana kaymayı öğretti. Öğrenebildiğim kadar öğrendim ve devamını getirmek istediğim yeni bir şeyle tanışmış oldum.

 

Çiftin 14 Şubat playlist’i

Chet Faker Love & Feeling Sessions

Bombay Bicycle Club – Flaws

The Last Shadow Puppets – My Mistakes Were Made For You

Warpaint – Majesty (Rough Trade Sessions)