Deniz & Türker  çifti ile İstanbul’daki favori sokaklarında buluştuk, ilişkileri ve İstanbul’a dair konuştuk.

9

 

İstanbul ve aşk ayrılmayan bir ikili. Biz de başarılı üç çiftin peşine düştük ve aşka dair düşüncelerini sorduk. Cool çiftler Nil Ertürk –  Bulut Dur, Elif Tanverdi – Oğuz Kont ve Deniz Yılmaz – Türker Akman ile İstanbul’daki favori sokaklarında buluştuk, ilişkilerine ve İstanbul’a dair konuştuk

Yazı ve Fotoğraflar: Murat Can Uysal

Deniz Yılmaz

İlk tanışmanız nasıl oldu?

Bir internet sitesi sayesinde tanıştık. Konuşmaya başladık, birkaç ay sonra da bir araya geldik. 2,5 sene boyunca flört ettik ve 2014 Mayıs ayında evlendik.

Aşkı İstanbul’da yaşamak nasıl bir duygu?

Aşkı, İstanbul’da yaşamak çok farklı bir duygu. Bu şehrin farklı bir enerjisi var ve bu çok besleyici. Aynı zamanda İstanbul ikimizin de aşkı. İstanbul’u her defasında yeniden keşfetmeyi seviyoruz. Özel geziler düzenliyoruz. Özellikle de Orhan Pamuk’un anlattığı İstanbul’u çok seviyoruz. Bir dipnottan, bir kitaptaki öyküden yola çıkarak yeni keşifler yaptığımız çok olmuştur.

En romantik anınız?

2013 yılının yazında New York’ta tatil yapmıştık, ama bu tatil sürprizlerle doluydu çünkü Türker, tam Chelsea Otel’in önünde romantik bir şekilde evlenme teklif etti. İkimiz için de en romantik anlarımızdan biridir.

2015’de birlikte planladığınız/hayal ettiğiniz bir yolculuk var mı?

2015’de Bali ve Los Angeles’a gitmeyi çok istiyoruz. Ama yakın zamanda Barselona’ya gidiyoruz.

 

Türker Akman

Aşk sizce nedir?

Birbirini tamamlamaktır.

Aşkı tanımlayan İstanbul semtleri sizce nereleri?

Bence en romantik semt Kuzguncuk, geceleri ise Boğaz hattındaki tüm semtler.

İstanbul’da birlikte gitmekten hoşlandığınız favori adresleriniz nereleri?

Tarihi dokusu olan yerleri seviyoruz. Bu liste içinde Sirkeci, Karaköy Bankalar Caddesi, Mısır Çarşısı ve Tünel başı çekiyor. Mekân olarak özel kutlamalar ve romantik anlar için tercihimiz Füme. Yemekleri, dekoru, kendine has stiliyle favorimiz ise Maya.

En unutulmaz/romantik tatiliniz hangisiydi?

Balayı tatilimizde gittiğimiz Santorini. Film setinde gibiydik. Bembeyaz sokaklar, evler, taş kaldırımlar, motor kiralayıp küçük köylere yapılan keşifler…  Hiç bitmesin dediğimiz tatillerden biriydi. Tam anlamıyla romantik bir tatildi bizim için.

Çifte göre İstanbul’da izlemeniz gereken rotalar

Rota 1 Güne Backyard’da kahvaltıyla başlayın. Daha sonra fotoğraf çekmek ve eski İstanbul sokaklarını keşfetmek için Arnavutköy’ün ara sokaklarını arşınlayın. Akşam üzerine doğru Emirgan’dan botla Kanlıca’ya, içki içmek isterseniz Yakamoz Restoran’a geçin.

Rota 2 Sabah kahvaltısından sonra İstanbul’da keşif yapmak için öncelikle öğle yemeğine Any Cafe’ye uğrayın. Bir sonraki durağınıza gitmeden önce atıştırmalık için Torte Bakery’ye bir göz atın. Daha sonra Karaköy’deki Mae Ze ve Bey’e mutlaka uğrayın. Çukurcuma’daki Civan’ı a da es geçmeyin.