İki ünlü isim. Biri Orlando, diğeri Los Angeles’ta yaşıyor. Okyanus aşırı ülkeden sık sık İstanbul’a gelemeseler de özlemlerini gidermek için İstanbul’a ait bir resim, bir obje, Türk kahvesi ya da bir yemeni bulunduruyorlar evlerinde… karşınızda Hidayet Türkoğlu ve Fadik Sevin Atasoy.

2

Image 1 of 9

İstanbul’a geldiğinizde ilk ne yapıyorsunuz?

İlk iş Andaç’ın Galata’daki evine inilir. Oradan koşa koşa Galata George Otel’de bizim tayfa ile buluşulur. Sabahına basın danışmanlarım Özlem ve Funda ile kahvaltı edilir. Onlar menemen yer, ben ise puf böreği. Sonra doğru Nişantaşı Özgur Masur’un showroom’una… Onun ellerinden damla sakızlı bir Türk kahvesi içilir. Karşılıklı fallar bakılır. Sonra takı tasarımcısı ve yüzü olduğum canım dostum Evren Kayar’a gidilir, hasret giderilir. Yeni koleksiyona bakılır. Akşamına Arabesque’e gidilir İzzet Çapa ile kocaman kucaklaşılır. Ertesi gün ilk iş Modern Sanat Müzesi’ne gidilir. SRP İstanbul ekibiyle buluşulur. Sergin’ciğimde de ne hikayeler birikmiştir. Ah ah sormayın! Düşündükçe hasretliğim artıyor.

İstanbul’dan gelenlere ne ısmarlıyorsunuz?

Türk kahvesi lütfen. Özellikle damla sakızlı olanından. Bir de kahve fincanı makbule geçer. Ayrıca rakı getirsinler. Sayenizde siparişi yazmış oldum.