Anadolu Ateşi, turnesine İstanbul’da start verecek. Ekip 28 Şubat Perşembe Uniq Hall, 1 Mart Cuma Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi, 2 Mart Cumartesi Tuzla Okan Üniversitesi, 8 Mart Cuma günü ise Bostancı Gösteri Merkezi’nde olacak.

Topluluğun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan: “1 şehirde turne yapacak kadar sevilip sayılan Anadolu Ateşi, sadece topluluğun değil, ülkenin gurur kaynağıdır. Kuruluşumuzdan bu yana, 50 milyonu aşan seyircilerimize sonsuz saygı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz 25. yılımızda 100 milyon izleyiciyle bu gurur bayrağını öncülükle taşımak olacak.”

İstanbul’un 24 saat yaşayan caddelerinin, medeniyetlerinin, doğu-batı kültürel sentezinin, dansın dili ile anlatıldığı “İstanbul Dreams” gösterisinin sahnelendiği 1. perdede, dev görüntü sistemiyle, özel İstanbul göruntüleri eşliğinde sanatseverlere, İstanbul’un geçmiş ve geleceğine dair efsane performanslar sunuluyor.

2. perdesinde ise 18 yıldan beri sahnelerde büyük alkış ve heyecan yaratan bölümlerinden kolajlar izleyicilerini bekliyor.