İstanbul’un güzelliğini sergileyen manzarası ile kapılarını açan “Tiraje Teras”, meyhane dünyasına yeni bir soluk getiriyor!

İstanbul’u panoramik olarak gören, benzersiz konumu ve enfes manzarasıyla daha ilk adımda kalplere dokunan Tiraje Teras, duvarları süsleyen, tatlı ve minyatür tablolarıyla da ilham veriyor. Gökyüzünün ve denizin mavisi, doğal bitkilerin yeşilleri ve dekorasyonu tamamlayan tabloların renkleriyle oldukça sıcak bir ambiyans yaşatan Tiraje Teras, gastronomi dünyasının yeni nesil, önde gelen isimlerinden Executive Chef Bahadır Abul’un önderliğinde yaratılan menüsüyle de iştahları kabartıyor.

Mutluluğa eşlik eden kadehlerin yanında oldukça uyumlu olan, Türk ve Ege mutfağının önde gelen tatlarını barındıran Tiraje Teras menüsü, başlarken, salatalar, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlılar etaplarından oluşuyor. Her biri yerel malzemelerle hazırlanan bu lezzetler, Executive Chef Bahadır Abul’un dokunuşlarıyla ortaya çıkan, yepyeni ve ayrıcalıklı yorumları ile damaklarda unutulmaz izler bırakıyor. Bu lezzetler arasında, İzmir’den özenle gelen malzemeler ve yerel pişirme teknikleriyle hazırlanan İzmir Atom Kokoreç, uykuluklu özel sarma yorumu başta olmak üzere, yanında servis edilen ekşi mayalı ekmek ve dağ kekikleriyle kavuştuğu aromasıyla, favorilerin başında yer alıyor. Meze sofralarının vaz geçilmezi, kimi zaman bu sofraların da başrol oyuncusu olan Girit Ezmesi ise, İzmir tatlı lor, tam yağlı ezine, trüf yağı, badem ve ceviz içi ile kavuştuğu Tiraje Teras yorumu ile kalpleri fethediyor. Sevenlerin vazgeçilmezi, güzeli ile akıllardan asla çıkmayan Lakerda da palamudun, portakal kabuğu ile kavuştuğu kusursuz lezzet senfonisini yaşatıyor. Tahinli süzme yoğurt eşliğinde daha önce hiç Yaprak Ciğer yemeyenlerdenseniz bu keşfi kaçırmamanızda fayda var. Ara sıcakların en spesiyal tercihlerinden biri olan Yaprak Ciğer kadar beyaz şarap, kiraz domates ve taze baharatlarla harmanlanan Kalamar Sote de uzun süre hafızalarınızda yer edecek olan Tiraje Teras lezzetlerinden…

Domates ve kaya koruğu eşliğinde servis edilen Izgara Çupra, roka, limon, taze baharat soslu Izgara Levrek’in yanı sıra her gün yenilenen, taze balık tezgahındaki seçenekleriyle de günün balığına da ana yemeklerinde yer veren Tiraje Teras, kırmızı et tercih edenler için de közlenmiş patlıcan püresi, nar ekşili salça soslu Izgara Köfte ve kök sebzeler eşliğinde, doğal et sosuyla lezzetlendirilmiş Dana Bonfile seçeneklerini servis ediyor.

Executive Chef Bahadır Abul’un hünerli dokunuşları ile yarattığı, her biri, hem tadı, hem de sunumuyla iştah kabartan lezzetleri, enfes boğaz manzarasına nazır özel konumu ile fark yaratan, şehrin yeni gözdesi “Tiraje Teras”, yepyeni bir meyhane deneyimi sunuyor.