40 Haramiler fotoğraf grubu proje ekibi, İstanbul’un simgesel mekanlarındaki yaşamdan bir dizi hikayeyi izleyiciye sunuyor.

Fotoğrafçı Muammer Yanmaz’ın ve proje atölyesinde bir araya gelen 45 fotoğrafçının Galata Kulesi etrafında şekillenen hikayeleri, 11 – 21 Nisan tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Özellikle portre fotoğrafları ile tanınan Muammer Yanmaz’ın proje ekibi, bu sefer farklı bakış açılarından hikayeler sunmak üzere bir araya geldi. Her fotoğrafçının kendi görsel diliyle izleyiciye aktaracağı İstanbul hikayelerinde, yakından tanınan mekanların farklı yorumları görülebilecek.

Serinin ilk sergisine konu olan Galata Kulesi ve çevresindeki yaşama dair pek çok tanıklık, fotoğrafçıların bir araya getirdiği kesitlerle sunulacak. 40 Haramiler’in İstanbul serileri, Kız Kulesi, Ayasofya gibi İstanbul’un ikonları ile devam edecek.

“Galata Kulesi” fotoğraf sergisi, 21 Nisan tarihine dek Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Sergide çalışması bulunan fotoğrafçılar: Ali Baba(Muammer Yanmaz), Ali Berdan Kaya, Alper Takçı, Alper Tuzla, Arzu Acar, Ayça Yalçıner, Ayşe Çelebi İlel, Ayşe Meral, Begüm Onay Doğantan, Berna Kadıoğlu, Bülent Çakır, Caner Can, Ceylan Yazıcıoğlu, Derya Turgut, Derya Ulu, Eda Başak Güzey, Elif Arıcı, Erden Mungan, Gamze Reisoğlu Şamdancı, Gökçe Halulu Çevikoğlu, Gökhan Mete, Ilgın Erarslan Yanmaz, İlteriş Erdemir, İpek Özşahin, Kayıhan Hasırcı, Lale Zeynep Süsal, Mehmet Orhun Özbay, Mine Manap, Nirva Narlı Kazanciyan, Nuray Karanfil Şar, Osman Sirel, Özge Öncü Özbay, Pınar Gönül, Sadık Kuzu, Sayat Kazanciyan, Selcan Kırıcı,  Serap Şeker, Sevil Acar, Şenay Sevim, Şerife Karapınar, Umut Peker, Vedat İlel, Volkan Şeker, Yeşim Saraçer, Yılmaz Akbayır. Zafer Ulavur

 

 İSTANBUL SERİLERİ

“Galata Kulesi”

40 Haramiler – Proje Ekibi Fotoğraf Sergisi

11 – 21 Nisan 2016

Caddebostan Kültür Merkezi