İstanbul Oyuncak Müzesi yeni yaşını kutlayacağı 23 Nisan tarihinde ziyaretçileriyle kitapların ışığında, eğlence dolu bir gün geçirecek. 

11 yaşına girecek olan İstanbul Oyuncak Müzesi yıllardır oyuncakların izinde dünya tarihini ziyaretçilerine sunuyor ve toplumu aydınlatıyor. Her yıl koleksiyonuna değerli parçaları kazandıran müze hızla büyümeye devam ediyor ve dünyadaki diğer oyuncak müzeleri arasındaki önemini koruyor.

Her yıl geleneksel hale dönüşen İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan kutlamaları, bu yıl kitapların izinde şekillenen bir şenlik havasında geçecek. Ziyaretçiler, aydınlanmanın iki temel taşı olan müze ve kitabın buluşmasını İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yaşayacaklar.

Çocuk kitaplarından ilham alınarak oluşturulan 23 Nisan etkinlik takviminde tiyatro oyuncusu Mehmet Erbil’in “Bir Bavul Masal” adlı oyunuyla çocuklar eğlenceli ve düşsel bir yolculuğa çıkacaklar, sonrasında Zerrin Bilge Omala ile birlikte yapacakları ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasıyla bir kitabı yeniden yorumlayacaklar. ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasının ardından Başak Ellibeş ve Belma Obuter ‘Kitabım Konuşuyor’ etkinliğinde çocuklara keyifli bir hikaye okuyacaklar. Son olarak, “Masallarla Dans” serilemelerinin yaratıcısı  Nur Niyaz Bildik kitap okuyarak çocuklarla dans edecek. Tüm ziyaretçiler masal ve dans dolu bir serüvene katılacaklar.

Kitapların başrolde olduğu, öğrenme ve eğlencenin birarada şenliğe dönüştüğü 23 Nisan etkinlikleri  saat 13:00-15:30 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ziyaretçiler ile bulaşacak.

Program;

13:00 Mehmet Erbil “ Bir Bavul Masal” Tiyatro Gösterisi

14:00 Kitabım Canlanyor -Zerrin Bilge Omala

14:40 Kitabım Konuşuyor- Başak Ellibeş, Belma Obuter

15:00 Masallarla Dans –  Nur Niyaz Bildik

 

Mehmet Erbil “ Bir Bavul Masal” Tiyatro Gösterisi

Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bir bavulla masal yolculuğuna çıkıyoruz… Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo’ya sevimli, minik kuklalar ve tabii ki onu  dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik edecekler.

Kitabım Canlanyor

Zerrin Bilge Omala ile birlikte yapacakları ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasıyla çocuklar bir kitabı yeniden yorumlayacaklar.

Kitabım Konuşuyor

Başak Ellibeş ve  Belma Obuter çocuklar için seçtikleri kitabı, çocukları da hikayenin içine katarak okuyacaklar.

Masallarla Dans

Çağdaş Bale Topluluğu eski baş dansçısı ve “Masallarla Dans” serilemelerinin yaratıcısı   Nur Niyaz Bildik küçük katılımcılarla birlikte masal ve dans dolu bir serüvene çıkacaklar.