MÜZE ÇANTAM

Geçmiş ve Gelecek sürekli sergisine paralel olarak düzenlenen Müze Çantam programı, çocukların sergi gezisi sırasında sanat yapıtlarını eğlenerek öğrenmelerine, sanatta yeni ifade olanakları ile tanışarak yaratıcılıklarını geliştirmelerine  aracı olacak, onları keşfetmeye ve yaratıcı fikirler geliştirmeye teşvik edecek eğitim araçlarıyla dolu bir çantanın kullanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0212 334 73 41 numaralı telefonu arayabilir veya egitim@istanbulmodern.org adresine mail atabilirsiniz.

SANAT MÜHENDİSLERİ

İstanbul Modern, Fantastik Makineler adlı sergiye paralel olarak, 18 Nisan – 16 Haziran 2013 tarihleri arasında çocuklar ve aileler için Sanat Mühendisleri başlıklı özel bir eğitim programı tasarladı. Sergide çalışmaları bulunan Arman, Jean Dubuffet ve Takis’in eserlerinden ve sanat yaklaşımlarından yola çıkan program, çocukları bir yap-boz oyunu oynamaya, hazır nesnelerle sanat yapmaya, aileleri ise rüzgar gülü tasarlamaya davet ediyor.

BABALAR GÜNÜ’NDE SANAT OYUNU

İstanbul Modern’in 16 Haziran’da Babalar Günü için özel olarak tasarladığı Babalar Günü’nde Sanat Oyunu adlı etkinlik, babaların çocuklarıyla katılacakları  uzman eşliğinde bir sergi turunu ve atölye çalışmasını içeriyor.

Detaylı bilgiye 0212 334 73 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

SANAT LABİRENTİ

İstanbul Modern, 29 Mayıs- 25 Ağustos tarihleri arasında Erol Akyavaş Retrospektif sergisine paralel olarak, çocuklar, gençler ve aileler için “Sanat Labirenti” adlı özel bir eğitim programı tasarladı. Program Akyavaş’ın sanat yaşamının farklı dönemlerinde ürettiği çalışmalarından, kullandığı malzemelerden ve odaklandığı konulardan esinlenerek hazırlanmış.

GARANTİ GENÇLİK ATÖLYELERİ

Garanti Gençlik Atölyeleri ise gençlerin kendilerini sanatla ifade etmelerine, sanatçılarla tanışmalarına, farklı teknikler keşfetmelerine, yaratım süreçleri hakkında fikir edinmelerine aracı oluyor.