Bu yılki İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması ‘Felsefe ve İnsan’, onur yazarı ise Prof. Dr. İoanna Kuçuradi olarak belirlendi.
TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı bu yıl 35. yaşını kutluyor. 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın bu yılki teması ve onur yazarı belli oldu.

800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılması beklenen fuar da geçen yıllarda olduğu gibi imza günleri, söyleşiler, konferanslar ve çocuklar için atölyeler de düzenlenecek. Her sene bir temayla gerçekleşen etkinliğin teması Kitap Fuarları danışma kurulunca Felsefe ve İnsan olarak belirlenirken, Türkiye Felsefe Kurumu başkanı ve Türkiye’nin ikinci kuşak felsefecilerinden Prof. Dr. İoanna Kuçuradi de fuarın onur yazarı olarak seçildi.

İLGİLİ İÇERİK: Wikipedia’da bütün yollar ‘Felsefe’ye çıkıyor!
Etkinlik boyunca kendisinin de katılımıyla hakkında paneller ve konuşmalar gerçekleştirilecek Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. 1965’te doktora, 1970’te doçent, 1978’de profesör unvanlarını alan hoca, Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü kurdu ve 2003 yılına kadar bölüm başkanlığı yaptı. Koç Üniversitesi mütevelli heyetinde yer alan Kuçuradi, Maltepe Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.