Enerjik olmalarından mıdır, “partilemeyi” sevmelerinden midir bilinmez İspanyol kültürünü ve dolayısıyla müziğini her zaman bahar aylarıyla ilişkilendiririm. Erdem, Lanvin, Proenza Schouler ve Gucci de böyle düşünmüş olsa gerek ki podyumları fırfırlarla süslediler. Alexander McQueen, Etro ve Elie Saab gibi moda evleri de bu Flamenko ruhunun üstüne naif çiçekler koydular.

Oscar de la Renta, Cavalli ve Zac Posen kumaşlarında İspanyol kırmızısını kullandı. 90’lardaki İspanyol kültürünü hatırlarsınız. Azucar Moreno şarkıları ve Macarena dansı. Hazır 20 yıl öncesinin trendi geri gelmişken, iki akımı bir araya getirerek eğlenmenizi tavsiye ederiz.

TADINA VARIN: Fırsat bu fırsat İstanbul’un en iyi İspanyol mutfaklarını ziyaret edip Latin lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz. İspanyol şarapları seçkisi ve tapas’larıyla favorimiz Michelin yıldızlı şef Sergi Arola’nın Raffles Otel’deki restoranı Arola… İstanbul’u tapas kültürüyle tanıştıran ve Sangria workshop’ları ile favorimiz olan Galata’daki Que Tal Tapas & Cafe, sadece manzarası değil, Fas ve İtalyan mutfağını İspanyol kültürüyle harmanlayan ve barıyla da göz dolduran Kuruçeşme’deki La Mancha mutlaka uğramanız gereken yerlerden.