Son birkaç yıldır sağlığına dikkat etmek, vücudundaki zararlı toksinlerden arınmak ve kilo vermek isteyenler, soğuk sıkım sebze-meyve suyu ve beslenme planı servislerine güveniyor. Günlük, haftalık veya aylık aboneliklerle kendimize uygun planı seçmemize olanak sağlayan bu firmalardan biri Blended. Yerel üreticilerden seçilen yeşillikler ve meyveleri karıştırıp, günlük cam şişelerde sunan Blended; haftalık, aylık ve “Dinner Cancelling” adındaki üyeliklerinde evinize ıspanak, avokado, kale gibi yeşilliklerden hazırlanan juice’ler gönderiyor.

Juico da soğuk sıkım meyve-sebze suları ile detoks programları sunuyor. Başlangıç, orta ve ileri seviyede paketleri olan Juico’nun sporculara özel Juico FIT detoks diyet paketi de mevcut. Soğuk sıkım meyve-sebze suyu paketlerinde badem ve fındık sütünden hazırlanan juice’lara da rastlanıyor elbette. Jüs bu sütlerle, yeşil ağırlıklı meyve ve bitkilerden içecek ve beslenme paketleri sunuyor. Fresh Start, Standart ve Dig Deep adında, üç farklı paketten birini tercih edebilirsiniz.

Rafinera’nın durumu ise biraz daha farklı. Sadece meyve-sebze suyu üzerine yoğunlaşmayan Rafinera, sağlıklı ve dengeli beslenme planları hazırlıyor. Günlük menüler diyetisyenlerin gözetiminde, Dünya Sağlık Örgütü beslenme prensiplerine uygun olarak günlük alınması gereken kalori miktarı ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplanarak oluşturuluyor. Rafinera servisi üç ana ve iki atıştırmalık ara öğün olmak üzere, gün boyunca tüketmeniz gereken beş öğün yemekten oluşuyor. İsterseniz 1100, 1500 ve 1900 kalorilik paketlerden birini seçebiliyorsunuz.