Parizyen kadınların eforsuz stilini ve New York’un klasik şıklığını referans olarak almaya biraz ara verebilirsiniz. Brit kadınlarının cezur ve eğlenceli stili geri döndü. İşte İngiliz sokak stilini yansıtmanın 6 yolu:

Yazı: Müşra Demir

İNGİLİZ SOKAK STİLİNİ YANSITMANIN 6 YOLU (1)

Kendiniz için giyinin

‘Kadınlar erkekler için giyinir” mitini unutun. Sadece kendiniz için giyinmeli, içerisinde iyi hissettiğiniz parçaları seçmelisiniz. Bu konuda tabii ki aklınıza ilk gelen isim Kate Moss olmalı. Oversize silüetler, oversize kazaklar, bomber ceketler ile feminen ve dar parçaları birleştirerek androjen görünümün avantajından yararlanın.androgynous style.

İNGİLİZ SOKAK STİLİNİ YANSITMANIN 6 YOLU (6)

Dramayı kucaklayın

İngiilz stil ikonları söz konusu moda olduğunda oldukça maceraperest davranabilirler. Ama işin içerisine biraz ruh katmanız da önemli. Moda haftalarının Londra ayaklarındaki defilelerde bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Özellikle İngiliz modaevleri McQueen ve Burberry; defilelerde yağmur fırtınalarından müziğe kadar tüm dramayı kucaklayanlardan.

İNGİLİZ SOKAK STİLİNİ YANSITMANIN 6 YOLU (5)

Öne çıkan stil ikonlarını takip edin

Mitford kızlarından Rolling Stones’a; Alexa Chung, Kraliçe Elizabeth, Vivienne Westwood ve Kate Moss gibi geniş bir skalaya yayılan birbirinden farklı stil ikonlarını iyi inceleyin.

İNGİLİZ SOKAK STİLİNİ YANSITMANIN 6 YOLU (4)

Sanat ve modayı birleştirin

Sanatın merkezlerinden olan Londra’nın bu bileşiminden stilleri, baskıları ve renkleri başarılı bir şekilde birleştiren en iyi markalar Mary Katrantzou, Peter Pilotto, Christopher Kane, Celia Birtwell, Zandra Rhodes ve Preen.

İNGİLİZ SOKAK STİLİNİ YANSITMANIN 6 YOLU (3)

Yeni trendleri uygulamaktan çekinmeyin

Kendi stilinizin dışına çıkıp trendlerin kölesi olmak istemediğinizi biliyoruz ancak önemli olan yenilikleri kendi stilinize uyarlamanız. Trendleri kendi parçalarınızla birleştirerek kişisel stilinizden ödün vermeyin.

İNGİLİZ SOKAK STİLİNİ YANSITMANIN 6 YOLU (2)

Güzellik konusunda korkusuz olun

İngiliz stil ikonları aynı zamanda güzellik trendleri konusunda da korkusuzdur (Parizyenlerden farklı olarak. ) Yeni saç kesimlerini denemek, farklı maskara tonlarını özel gecelerde korkusuzca kullanmak ve bunu klasikle birleştirmek onların işi.